Diskuse:Právnická fakulta Masarykovy univerzity

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

WP:Q[editovat zdroj]

Jana Lánová[editovat zdroj]

  • "od roku 1938 zdobil a dnes opět zdobí obraz Antonína Procházky" nešlo by nahradit slovo "dnes" od kdy je tam ten obraz znovu?
  • Nebyly by nějaké údaje k vývoji počtu studentů a jaké jsou převisy u přijímaček?
  • Možná by stálo za to napsat nějakou souvislejší část k budově, když je to kulturní památka ČR
  • Chybí mi tu kapitolka Významní pedagogové a absolventi
  • Popis vedení školy, akademický senát fakulty, jaký má rozpočet

Jinak pěkný a zajímavý článek a na zařazení mezi Dobré rozhodně má --Jana Lánová (diskuse) 2. 7. 2014, 12:00 (UTC)

Ad budova: Kupodivu ji vůbec neuvádí Pelčákova a Šlapetova Brno - Architektura 1918-1939 ani Česká republika - architektura XX. století, Morava a Slezsko, což mě zaskočilo, ale jinak zdroje určitě existují, přinejmenším ty webové:
A např. Archiweb ji (ve shodě s Wiki) ji uvádí mezi autorovými hlavními díly:
takže by si samostatnou kapitolu určitě zasloužila. --Bazi (diskuse) 2. 7. 2014, 12:32 (UTC)
Bod 1 snad vyřešen, bod 2 a 5 ještě do konce týdne doplním. Nicméně co se týče toho posledního bodu, neznáte nějaký článek zde na české wikipedii, kde je to dobře zpracováno? Aby se z toho dalo vyjít. Co se týče budovy, informace o ní jsou v historii a podle mne to stačí (je to výborná architektura, ovšem kromě celkového dojmu, auly nebo výtvarných děl těžko říct, co k tomu dál napsat; krom toho je to díky tehdejší snaze o vybudování celého kampusu také vlastně historie). Ovšem jestli z toho někdo bude chtít udělat zvláštní sekci, bránit se nebudu. Co by mi ale lehce vadilo, je nicneříkající seznam učitelů a absolventů (jako je tomu třeba u PF UK). K tomu jednak slouží kategorie Vyučující na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a Absolventi Právnické fakulty Masarykovy univerzity, jednak jsou současní významní vyučující obsaženi v seznamu kateder a ti bývalí v historii, kde jsou zasazeni do nějakého smysluplného kontextu. --Vlout (diskuse) 2. 7. 2014, 14:13 (UTC)
K tomu vedení školy jsem našla aspoň lehce ucházející části na lesnické fakultě ČZU a ČVUT. K těm významným absolventům a pedagogům jsem vycházela z dobrého článku Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, kde to je, ale netrvám na tom, přece jen jakýkoliv výběr bude vždycky poměrně subjektivní. --Jana Lánová (diskuse) 2. 7. 2014, 14:41 (UTC)
Díky za odkazy na vedení školy, zkusím to tam dnes nebo zítra nějak zapracovat. Vyučující tam podle mne už jsou a lépe, než je v odkazovaném článku, a u absolventů – přece jen je to už fakulta s delší historií a výběr „významných“ z nich by buď vytvořil opravdu dlouhý seznam, který by článek zrovna moc nevylepšil, nebo krátký, ale kde najít spravedlivá kritéria, že ano. Zkrátka, místo toho vytvořím mnohem vhodnější kategorii (PF UK ji už má) a naplním ji známými absolventy. --Vlout (diskuse) 3. 7. 2014, 07:38 (UTC)
Doplnil jsem jak počty studentů (celkově viz infobox) a úspěšnost v přijímacím řízení, tak organizaci fakulty. --Vlout (diskuse) 4. 7. 2014, 14:45 (UTC)

Vzhledem k vypořádání všech námětů, které byly vzneseny, článek jsem dnes mezi Dobré zařadil. Všem děkuji. --Vlout (diskuse) 7. 7. 2014, 07:29 (UTC)

PS: Jestliže bych chtěl kdokoli doplnit červené odkazy, medailonky některých dřívějších významných profesorů jsou zde. --Vlout (diskuse) 4. 7. 2014, 15:09 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Právnická fakulta Masarykovy univerzity. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 26. 8. 2018, 21:38 (CEST)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Právnická fakulta Masarykovy univerzity. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 3. 9. 2018, 00:36 (CEST)