Diskuse:Nominální hodnota

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Různé obory[editovat zdroj]

Jmenovitá hodnota není zdaleka jen ekonomický pojem, hojně se používá např. v elektrotechnice - jde o hodnotu na kterou byl daný prvek navržen (často najdete jmenovitý výkon, otáčky, odpor, kapacitu, indukčnost, atp., vůči kterým je pak definovaná přetížitelnost, zatěžovatel, přesnost, atp.). Chtělo by to rozcestník Pteryx 13. 1. 2010, 09:30 (UTC)

Nebo na Jmenovitá hodnota dát článek o technickém pojmu a vést odtamtud sem odkaz přes {{Různé významy}}, ne? --10. 4. 2018, 07:50 (CEST), Utar (diskuse)
Pokud jde o cizí vzory, dewiki má technické použití jako jednu podkapitolu. Naopak článek na en a fr je ještě užší než tento - popisuje pouze ceniny. Ruwiki to má zhruba jako my. My tu máme článke Jmenovitý výkon, který popisuje jen jevy v energetice, podobně je to na jiných wiki. Chybí mi tu článek Technická veličina (je o nich kapitola v článku Veličina), kam by to pasovalo, ale ten snad nemají nikde; snad ani takový pojem neexistuje. (Např. článek o brzdicí váze na dewiki obchází problém slovy „physikalisch inkorrekte, jedoch historisch gewachsene Größe“; pro technické veličiny nemají nikde ani kategorii; např. „kompresní poměr“ je kategorizován jen do techniky spalovacích motorů apod.) Nevím. --Uacs451 (diskuse) 10. 4. 2018, 10:45 (CEST)
@Utar, Uacs451: Kolegové, heslo jmenovitá hodnota jsem předělal na rozcestník, přidal jsem i redirecty: