Diskuse:Muzeum Litovel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

WPQ[editovat zdroj]

Jan.Kamenicek Člověče, co na tom článku chcete recenzovat? :-) Je to moc pěkně napsané, podrobné a zároveň čtivé. Postřehy jsou jen opravdu okrajové:

 • pozdně-klasicistní – nejsem si jistý tím spojovníkem, zároveň se mi ale nepodařilo dohledat, zda s nebo bez.
  Opraveno. --Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 10. 2017, 22:32 (CEST)
 • Popis muzea – hodně se opakuje sloveso být.
  Vylepšeno. --Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 10. 2017, 22:32 (CEST)
 • Přesun muzea a archivu do bývalé střelnice – přijde mi, že ty tři červené odkazy na osobnosti jsou hodně těžko zmodratelné.
  Shromažďuji materiály na články o různých litovelských osobnostech a rád bych je časem, až na ně přijde řada, napsal. Zatím to snad vydrží červené, protože řeším jiné litovelské priority :-) --Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 10. 2017, 22:32 (CEST)
 • Asi se brzy ozve naše alternativní křídlo kvůli chybějícím alternativním popiskům.
  Doplnil jsem, ale dovolím si poznamenat, že na české Wikipedii k tomu není prakticky nikde nic uvedeno, zejména ne ve Wikipedie:Obrázky v článku. Hovoří se o tom pouze v textu Wikipedie:WikiProjekt Přístupnost/Pravidla přístupnosti na Wikipedii, ovšem tento text je stále (už 8 let) jen ve fázi návrhu. Navíc se alternativními texty k obrázkům zabývá jen velmi letmo. Místo toho obsahuje odkaz na návod na anglické Wikipedii, ovšem tento návod byl od té doby, kdy zde byl odkaz uveden, několikrát přepracován, a není tedy jasné, zda stále odpovídá představě autorů českého návrhu. Pokud se tedy mají alternativní texty k obrázkům používat, tak by to chtělo schválit nějaký český text, o který by bylo možné se při jejich doplňování opřít. --Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 10. 2017, 22:32 (CEST)
Však vím a při zmínce o altech se mi ježí vlasy, osobně je beru jako velký opruz – spousta práce a efekt velmi diskutabilní. Kdyby bylo na mně, tuto povinnost bych úplně vypustil. Gumideck (diskuse) 28. 10. 2017, 22:39 (CEST)

Můj osobní názor je, že místo čekání na recenze ke stříbru by bylo dobré rovnou poslat článek do nominace na zlato.

Díky, ale před nominací na NČ bych chtěl ještě zkusit heslo doplnit o nějaký ilustrační materiál k 70. až 80. letům, také se chci pokusit v olomouckém vlastivědném muzeu dostat do depozitářů k nějakým předmětům, které kdysi patřily litovelskému muzeu, a (nejen) pro účely tohoto hesla tam pořídit nějakou tu fotografii. Na NČ heslo chci nominovat buď až se mi to podaří, nebo až budu s jistotou vědět, že se mi to nepodaří. --Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 10. 2017, 22:32 (CEST)

S pozdravem Gumideck (diskuse) 27. 10. 2017, 13:43 (CEST)

Díky moc za zhlédnutí! --Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 10. 2017, 22:32 (CEST)
Rádo se stalo. Je to samozřejmě na Vás, článek ale splňuje kritéria nejlepšího článku už v tuto chvíli. Gumideck (diskuse) 28. 10. 2017, 22:39 (CEST)