Diskuse:Kvido Štěpánek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Narození v Letohradu[editovat zdroj]

Pochybuji, že Kvido Štěpánek se narodil v Letohradu, v době jeho narození se děti rodily v porodnicích v Ústí nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou a snad i v Lanškrouně, mohlo se však stát, že by matka do porodnice nestihla dojet. Nebudu do článku dávat požadavek na zdroj, ale pokud někdo s určitostí ví, kde se narodil, opravte to prosím. Děkuji --Bohemianroots (diskuse) 25. 12. 2017, 18:01 (CET)

Protože u osob narozených v druhé polovině 20. století se předpokládá, že se narodily v porodnici/nemocnici a v Letohradu porodnice není, poslal jsem panu dnes panu Kvido Štěpánkovi dotaz, kde se narodil. Dostal jsem odpověď: "narodil jsem se v porodnici v Ústí nad Orlicí a dětství a mládí prožil v Jablonném nad Orlicí." Tuto informaci v článku měním a kopii mailu pošlu OTRS k archivaci.--Bohemianroots (diskuse) 7. 3. 2020, 19:26 (CET)
@Bohemianroots: Dobrý den, děkujeme za zájem o opravu článku. Do OTRS email nemusíte posílat, OTRS slouží k evidenci textů a obrázků podléhající autorskému právu. Místo narození nepodléhá autorskému právu. --Podroužek (diskuse) 7. 3. 2020, 20:26 (CET)
Nicméně celá tato snaha není nic jiného než vlastní výzkum a ověřitelnost tím také dostává na frak. --Petr Kinšt (diskuse) 8. 3. 2020, 21:22 (CET)
@Petr Kinšt: Kdybyste četl diskuzi pozorně od začátku a nelepil nepatřičné šablony, tak byste se v diskuzi dočetl, že osoba, které se to týká místo narození upřesnila, takže asi tak. --Bohemianroots (diskuse) 9. 3. 2020, 22:00 (CET)
@Bohemianroots: Není třeba kolegu Petra Kinšta osočovat. Mohl by to navíc vnímat za osobní útok. Skutečnost, že jste místo narození konzultoval přímo s osobností, o níž článek je, je sice chvályhodné, nicméně – a na to kolega Petr Kinšt upozorňoval – není možné tuto skutečnost ověřit. Vím, chtěl jste poslat inkriminovaný e-mail na OTRS, jenže to se zabývá něčím úplně jiným, než je archivace e-mailů. Čili bylo by potřebné, aby se Vámi zjištěný údaj nacházel v nějakém ověřitelném dokumentu. To není nedůvěra ve Vaše schopnosti, nýbrž naplnění jednoho ze základních pravidel, na nichž Wikipedie stojí. Díky za pochopení. --Jan Polák (diskuse) 9. 3. 2020, 22:13 (CET)
@Jan Polák: Ale no tak, přece po mě nechcete abych Vám dodal kopii rodného listu pana Štěpánka, nebo jaký jiný ověřitelný dokument po mě chcete? Takže mě sdělte, co s tím mám udělat, aby to bylo kosher. Nebo mám místo narození odstranit úplně, když ten kdo článek zakládal nedodržel pravidla žádný vlastní výzkum a ověřitelnost a uvedl tam ten Letohrad, protože tam pan Kvido Štěpánek bydlí?--Bohemianroots (diskuse) 10. 3. 2020, 17:11 (CET)
@Bohemianroots: Pokud pro dané tvrzení nemáme zdroj, je lepší jej neuvádět. Nicméně v televizním pořadu „Filantrop“, v díle, který je mu věnován, v čase pořadu 0:45 minut uvádí, že se narodil v Jablonném nad Orlicí. --Jan Polák (diskuse) 10. 3. 2020, 17:32 (CET)