Denní hlídka (kniha)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Denní hlídka (rusky: Дневной дозор) je novela žánru fantasy od ruských spisovatelů Sergeje Lukjaněnka a Vladimira Vasiljeva. Je druhou částí tetralogie Hlídky. Předchází ji román Noční hlídka, volným pokračováním jsou knihy Šerá hlídka a Poslední hlídka. S tetralogií Hlídky souvisí i kniha Temná hlídka od Vladimira Vasiljeva.

Děj:

Kniha je rozdělena na tři samostatné příběhy. V prvním sledujeme osudy mladé Temné vědmy Alice, která při plnění úkolu pro Denní hlídku ztratí většinu svých sil a je proto poslána na dovolenou na Krym. Zde se zamiluje do Igora, který zde dělá instruktora na dětském táboře. Jejich láska se ovšem projeví jako fatální, když navzájem zjišťují, že oba patří k odvěkým nepřátelům. Igor je totiž členem Noční hlídky... Ve druhé povídce se v Moskvě objeví nečekaně silný mág, který nemilosrdně zabíjí členy Noční hlídky. Později se ukáže, že se jedná o Zrcadlo, slabého Jiného, který se zhmotňuje ze šera v případě nerovnosti sil Temných a Světlých.

Třetí část se točí okolo ukradeného mocného artefaktu jménem Dráp Fafnirův, který byl ukraden nezávislou organizací Temných přímo z úřadu Inkvizice.