David et Jonathan

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
David et Jonathan
Základní údaje
Právní forma spolek dle francouzského zákona z roku 1901
Datum založení 1972
Adresa sídla Paříž, Francie
Identifikátory
Oficiální web www.davidetjonathan.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

David et Jonathan (David a Jonatán) je francouzský spolek sdružující LGBT křesťany. Název spolku odkazuje na biblickou pasáž, která odkazuje na vztahy mezi Davidem, Saulem a Jonathanem.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Po panelové diskusi o homosexualitě a křesťanství, která se konala v Paříži 15. prosince 1971 v rámci asociace Arcadia, vzniklo zprvu neformální sdružení osob s názvem Christianisme et homophilie. Název David et Jonathan, který je nyní používán, byl původně názvem pravidelného bulletinu. Skupina se oficiálně přeměnila podle spolkového zákona v říjnu 1983 na klasický spolek. Činnost sdružení spočívala zpočátku v pořádání debat a setkání homosexuálních věřících. Setkání homosexuálů zůstávalo diskrétní kvůli rozporu mezi jejich sexualitou a vírou.

Organizace působila původně jen v Paříži, později se rozšířila do celé Francie, když byly místní skupiny založeny i v některých velkých francouzských městech.

Spolek je členem asociací Inter-LGBT, Centre LGBT Paris-Île-de-France, European Region of the International Lesbian and Gay Association, Réseau d'aide aux victimes d'agression et de discrimination, Réseaux du Parvis, Evropského fóra křesťanských LGBT skupin i různých místních uskupení.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku David et Jonathan (association) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]