DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie Pardubice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
DELTA - SŠ Informatiky a ekonomie
Logo školy
Chybí zde svobodný obrázek
Zřizovatel soukromá střední škola
IČO 62061178
Ředitel Jiří Formánek
Adresa Pardubice, Česká republika
Ulice Ke Kamenci
Zeměpisné souřadnice
Datum založení 1994
Počet žáků denní: 176, při zaměstnání: 253
Oficiální web www.DELTA-skola.cz
Obory vzdělávání
2
Některá data mohou pocházet z datové položky.

DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie (DELTA škola) je soukromá střední škola sídlící v Pardubicích. Nabízí maturitní studium v programu Správce informačních systémů (obor: Informační technologie) a Ekonomie a informatika (obor: Ekonomika a podnikání).

DELTA škola vznikla pod názvem Soukromá střední odborná škola pro podnikatele DELTA v roce 1994, jako škola zaměřená na ekonomiku a podnikání. Získala státní souhlas a akreditaci studijních programů na jaře roku 1994. Výuku v denní formě zahájila ve školním roce 1994/95. V roce 1998 střední škola získala akreditaci dálkové a později i večerní formy studia ve všech jejích studijních programech. V současné době na škole pravidelně maturují dvě třídy denního studia a po jedné dálkového a večerního.

V roce 2004 došlo ke generační výměně vedení a od té doby se DELTA škola profiluje jako škola zaměřená na informační technologie (ICT) a ekonomii. Úzce spolupracuje s největší českou softwarovou společností Unicorn a její vysokou školou Unicorn College. Zaměstnanci Unicornu se podíleli na přípravě studijních materiálů odborných předmětů a předměty: programování, databáze a internetové prezentace sami vyučují.

Prostory střední školy[editovat | editovat zdroj]

Střední škola DELTA sídlí v administrativní budově v klidové části Pardubic Bílé Předměstí nedaleko Matičního jezera. Je zde velmi dobré dopravní spojení z celého Pardubického kraje: - vlaková zastávka Pardubice-Pardubičky (5 minut chůze), - zastávka MHD: 2,12,13 (cca 2 minuty) - centrum Pardubic (10 minut chůze).

Všechny prostory jsou, vybaveny ICT technologiemi, připojením k internetu, bezdrátovou sítí Wi-Fi. Ve škole se nachází automat na potraviny a kávu, kde je možné si koupit malé občerstvení.

Studijní obory[editovat | editovat zdroj]

DELTA škola nabízí maturitní vzdělání v prezenční formě ve dvou studijních oborech:

  • 18-20-M/01 Informační technologie (ŠVP: Správce informačních systémů)
  • 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání (ŠVP: Ekonomie a informatika)

V dálkové a večerní formě v oboru:

  • 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]