Corey Taylor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Corey Taylor
Corey Taylor v Mayhemu
Corey Taylor v Mayhemu
Základní informace
Rodné jméno Corey Todd Taylor
Přezdívky
  1. 8, The Great Big Mouth
Narození 8. prosince 1973
Iowa Des Moines, Iowa, USA
Původ USA
Žánry Metal , Death Metal , Nu Metal , Hard Rock , Crossover Metal
Povolání zpěv ,
Aktivní roky 1992–současnost
Příbuzná
témata
Slipknot, Stone Sour
Web http://www.thecoreytaylor.com/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Corey Taylor, rodným jménem Corey Todd Taylor (8. prosince, 1973, Des Moines, Iowa, USA) je americký hudebník známý především jako zpěvák a frontman skupin Slipknot a Stone Sour.

Jeho přezdívky jsou "The Great Big Mouth", Neck" anebo "Sickness". Kdysi prodával v sexshopu. Na stage je pěkně hlučný a dělá bordel, ale v normálním životě je velice klidný až introvertní. Když Joey, Shawn a Paul chtěli ať Corey vstoupí do Slipknot, tak za ním šli do jeho sexshopu, kde pracoval (Adult Emporium) a řekli mu, že mu nakopou prdel, jestli nevstoupí do Slipknot. Když byl Corey malý, zbožňoval Elvise Presleyho, což pochytil od své babičky. Ta mu taky hodně pomohla s rozvíjením jeho talentu.

Ze svého dětství taky často vzpomíná na jeden zážitek: Jednou šli s kamarády do jednoho temného domu, kam měli zakázáno chodit a slyšeli tam podivné zvuky - utekli od tamtud a Corey si doteď myslí, že to byl duch. Stone Sour byla jeho první skupina - říkali tomu "Hair metal". Bylo to hudebně něco mezi Skid Row a Pearl Jam. Hráli 4-5 nocí týdně, a to po dobu tří hodin. Způlky to byly cover-verze a zbytek vlastní materiál. První Slipknot show, kterou navštívil, byla 4. 4. 1996. Hned jak tuto sestavu viděl, měl jasno v tom, čím chce být. Když ve Slipknot opravdu začal zpívat, měl špatnou techniku a často ztrácel hlas. Strašně se snažil napodobovat Anderse a nakonec se vypracoval. Po nahrání songu Diluted se rozbrečel a Ross Robinson ho dlouho dával do pořádku.

Při nahrávání se zase naučil důvěřovat lidem a milovat je a nezraňovalo ho to. Spit It Out byl první song, který pro Slipknot napsal. Na prvním Ozzfestu ztratil hlas a musel zajít ke krčnímu. Ten mu řekl, že možná může půl hodiny zpívat, ale dva měsíce nebude mluvit. Nakonec celý Ozzfest nějak dotáhl. První anglickou Slipknot show hrál v prosinci 1999. Po koncertě mluvil s fanoušky a ti mu říkali, že Slipknot poslouchají každý den a zbožňují ho. Tam taky vůbec poprvé zjistil, že lidé mají podobné problémy i mimo Ameriku. Když Joey řekl v Kerrangu, že Slipknot rozhodně není kapela, co tu bude ještě půl století, byl na něj naštvaný a nemluvil s ním. Ale později s ním začal souhlasit.

Corey měl dlouhodobé problémy s alkoholem. Situace vygradovala 14. listopadu roku 2003, tedy v době, kdy bylo v plném proudu nahrávání alba Vol.3: (The Subliminal Verses). Corey chtěl tehdy vyskočit z osmého patra hotelu v Los Angeles, ale jeho ex-manželka Scarlett mu v tom zabránila. Po tomto incidentu mu Scarlett řekla, že pokud nepřestane pít, odejde od něho i s jejich dětmi. V roce 2005 našel svého otce, o kterém zpívá (ne moc hezky) v několika písních! Corey má fobii ze žraloků. Před časem založil v Des Moines své vlastní vydavatelství, které se jmenuje Great Big Mouth Records. Corey je totální maniak do komixů a figurek akčních hrdinů. On a jeho ex-manželka Scarlett mají oba na rukou tetování s jejich jmény. Corey má 3 děti - Griffina a Aravis se Scarlett a dceru Angeline z předchozího vztahu.

V poslední době se věnuje i produkci - stal se produncentem nové desky kapely Facecage a nového EP Walls of Jericho. V roce 2007 se Corey rozvedl se Scarlett. Důvody jejich rozvodu nejsou známy, ale Corey nezahálel a brzo po rozchodu si našel novou partnerku Stephanie, s kterou nyní žije. V současné době Corey jezdí v těchto vozech - Bentley Continental Flying Spur a Toyota Land Cruiser. Kromě hraní a produkování Taylor píše svůj pravidelný sloupek v britském magazínu Rock Sound. V roce 2009 začal Corey výrazněji pracovat na své sólové kariéře, když založil projekt Junk Beer Kidnap Band, který popsal jako "první stoner rockovou disko funk kapelu". Kapelu sice tvoří 6 členů, ale všechna pozornost je pochopitelně upřena na Coreyho.

V roce 2008 navštívil Corey se svou skupinou Ostravu a v roce 2016 navštíví Prahu.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Videografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]