Coal Services

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Coal Services, a.s.
Základní údaje
Právní forma akciová společnost
Datum založení Most, Česko, 2010
Sídlo Most, ČeskoČesko Česko
Adresa sídla Václava Řezáče 315, Most, 434 01, Česko
Charakteristika firmy
Oblast činnosti energetika, doprava
Služby železniční a silniční doprava pro mateřskou skupinu Czech Coal, zásobování elektrickou energií, nákup materiálů a hmot
Mateřská společnost Indoverse (Czech) Coal Investments, Kypr
Identifikátory
Oficiální web www.coalservices.cz
IČO 28727932
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Coal Services, a. s. je jednou z dceřiných společností, patřících do skupiny Czech Coal, zabývající se poskytováním pomocných služeb v oblasti dopravy, distribuce elektřiny a dalšími činnostmi.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Společnost Coal Services vznikla v červenci 2010 vyčleněním z mateřské firmy Czech Coal. Sídlo firmy se nachází v Mostě. Používaná zkratka je CCS (Czech Coal Services). Hlavní oblastí činnosti společnosti je zajišťování dopravních a technických služeb pro mateřskou firmu.

Služby[editovat | editovat zdroj]

Lokomotiva řady 127, patřící CCS

Nejdůležitějším odvětvím služeb, které CCS poskytuje, je doprava. Do její kompetence přešlo provozování železniční dopravy v povrchovém lomu Vršany a na přilehlých důlních tratích, jenž vedou do nedaleké Úpravny uhlí v Komořanech a k sousednímu lomu ČSA. K tomuto účelu má společnost ve svém vozovém parku více než 20 elektrických lokomotiv řady 127, menší počty motorových lokomotiv řad 709, 721, 740 a 770 a více než dvě stovky nákladních vozů mnoha typů. Na údržbu a opravy tratí jsou pak používány různé motorové vozíky, podbíječky, kolejové překladače apod., které jsou také v jejím vlastnictví. Na provoz na místní kolejové síti dohlíží Drážní úřad.

Kromě železniční dopravy firma také zajišťuje silniční dopravu v oblasti hnědouhelných dolů skupiny Czech Coal, k čemuž vlastní mnoho osobních, terénních, nákladních automobilů a dalších vozidel.

Spíše vedlejším předmětem podnikání je nákup a distribuce elektrické energie, pohonných hmot, tepelné hospodářství a další s tím související činnosti. Okrajově také firma poskytuje laboratorní a výzkumnou činnost.

Související články[editovat | editovat zdroj]