Citroën Jumpy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Citroën Jumpy
3. generace vozu
3. generace vozu
Výrobce Citroën
Roky produkce 1995–dodnes
Příbuzné vozy Fiat Scudo (I,II), Peugeot Expert (I, II, III), Toyota ProAce (II, III)
Konkurence Mercedes-Benz Viano, Mercedes-Benz Vito, VW Transporter
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Citroën Jumpy je užitkový automobil , který se vyrábí od roku 1995. Od roku 2016 se vyrábí nová verze. Vůz patří do kategorie MPV. Vůz se vyrábí ve dvou délkách, ve verze kombi je schopen pojmout až devět cestujících. Vůz je dodáván s automatickou šestistupňovou převodovkou a s motory HDi 160, HDi 95, HDi 125. Ve standardní výbavě je vůz dodáván s ABS a EBA, příplatkově se stabilizační systém ESP.

Citroën Jumpy I.[editovat | editovat zdroj]

Vyráběl se mezi lety 19952007. Modernizován byl v roce 2004. Technicky i vzhledově je shodný s automobily Fiat Scudo a Peugeot Expert v první generaci. K dispozici byla spousta variant modelu, například furgon (tzn. skříňová dodávka), prodloužený furgon nebo verze pro přepravu osob.

Citroën Jumpy II.[editovat | editovat zdroj]

Vyráběl se od 2007 do 2016. Technicky i vzhledově byl shodný s automobily Fiat Scudo a Peugeot Expert v druhé generaci. Od roku 2012 vznikal i vůz Toyota ProAce, který byl součástí této výrobní rodiny.

Citroën Jumpy III.[editovat | editovat zdroj]

Třetí generace Jumpy vzniká od roku 2016 společně s technicky shodnými automobily Peugeot Expert a Toyota ProAce, bez spolupráce s Fiatem.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]