Cena VIZE 97

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Cena VIZE 97 (někdy též Cena Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97) je mezinárodní ocenění pro významné myslitele.

Cena[editovat | editovat zdroj]

Od roku 1999 uděluje Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 v souladu se svým posláním svou mezinárodní Cenu význačnému mysliteli, který svým dílem překračuje tradiční rámec vědeckého poznání, přispívá k chápání vědy jako integrální součásti obecné kultury, nekonvenčním způsobem se zabývá základními otázkami poznání, bytí a lidské existence. Každoročním udělováním Ceny tak nadace umožňuje české veřejnosti setkání s průkopníky zajímavých proudů soudobého vědeckého myšlení a seznamuje ji s jejich dílem. Pravidelné udělování Ceny se proto neomezuje na vlastní slavnostní akt jejího předání, ale je doprovázeno dalšími akcemi, včetně neformálního setkání studentů a profesorů při rozpravě s laureátem a pozvanými hosty. Cena je slavnostně předávána každý rok 5. října. Její laureát získává diplom a pamětní artefakt v podobě berly sv. Vojtěcha od českého umělce Jiřího Plieštika. Cena VIZE 97 se od roku 2004 uděluje v prostoru Pražská křižovatka.

Laureáti Ceny VIZE 97[editovat | editovat zdroj]

Členové rady Ceny VIZE 97[editovat | editovat zdroj]

Současní členové rady jsou:[3]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ČESKÁ TELEVIZE, . Cenu VIZE 97 v Praze převzal antropolog Andrew Lass. ČT24. Roč. 2014. Dostupné online [cit. 2018-03-05]. (česky) 
  2. ČTK. Cenu Havlovy nadace letos dostane filozof Jan Sokol. Přispěl ke svobodě slova i rozvoji vzdělanosti. Aktuálně.cz [online]. 2016-09-26 [cit. 2016-09-26]. Dostupné online. 
  3. Členové rady Ceny VIZE 97

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]