Caroline Lenferna de Laresle

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Služebnice Boží
Marie-Augustine de Laresle
Zakladatelka kongregace
Datum narození 20. března 1824
Místo narození Port Louis, Mauricius
Datum úmrtí 28. ledna 1900
Místo úmrtí Řím, Itálie
Svátek určen po blahořečení
Uctívána církvemi Římskokatolická církev a církve v jejím společenství

Caroline-Françoise-Adélaïde Lenferna de Laresle, řeholním jménem Marie-Augustine (20. března 1824, Port Louis28. ledna 1900, Řím) byla mauricijská římskokatolická řeholnice a zakladatelka Sester lásky Naší Paní dobré a ustavičné pomoci.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se 20. března 1824 v Port Louis a po narození nebyla hned pokřtěna. V době jejího dospívání, žila na Mauriciu malá komunita římskokatolické církve. Existovalo zde pět farností a stejný počet kněží. Navštěvovala základní školu paní Farquarsonové v Port Louis. Při navštěvování školy požádala o křest a pokřtěna byla roku 1835 a další den získala svaté přijímání.

Poté inspirována otcem Xavierem Musuyem, blahoslaveným Jacquesen-Désiré Lavalem a biskupem Bernardem Collierem se rozhodla vstoupit do kláštera. Vzhledem k tomu že jí její otec nemohl z finančních důvodů poslat do Francie, vstoupila do noviciátu Panen z Loreta. Dne 1. května 1849 složila své řeholní sliby a přijala jméno Marie-Augustine.

Dne 14. června 1850 založila svou vlastní řeholní společnost s názvem Sestry lásky Naší Paní dobré a ustavičné pomoci. Roku 1855 měla kongregace 6 členek a o pět let později více než 60. Za 17 let založila 20 konventů, nemocnic, hospiců, škol a sesteren. Kongregace byla schválena papežem Lvem XIII. při její návštěvě Říma. Zemřela 28. ledna 1900 v Římě.

Roku 1939 byl v diecézi Řím započat její proces blahořečení. Tím jí náleží titul Služebnice Boží.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Caroline Lenferna de Laresle na anglické Wikipedii.