Boy George

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Boy George
Boy George
Boy George
Základní informace
Rodné jméno George Alan O'Dowd
Narození 14. června 1961 (54 let)
Původ Spojené království Londýn
Žánry pop, reggae, blue-eyed soul
Povolání zpěvák-skladatel, diskžokej, fotograf, hudebník, zpěvák, spisovatel, autor autobiografie a hudební skladatel
Aktivní roky 1982–současnost
Vydavatel EMI Music/Virgin/Epic
Website http://www.boygeorgeuk.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Boy George se narodil jako George Allan O'Dowd (* 14. června 1961, Londýn, Spojené království). Boy je britský zpěvák-skladatel, který je člen New romantic kapely Culture Club a vůbec new romantic vlny obecně. Proslavil se svým androgyním excentrickým vzhledem. Do jeho repertoáru patří bílý soul, rhythm and blues-ovlivněný pop a reggae. V devadesátých letech minulého století se nechal ovlivnit glam rockem, převážně Iggy Popem a David Bowiem. V letech 1989~1992 byl frontmanem kapely nábožensky orientované Jesus Loves You.

Mimojiné byl také obviněn z vraždy pracovníka eskortní pánské služby ("prostitut"). Ve vězení byl patnáct měsíců. 11. května 2009 ho pustili.

K jeho zálibám patří DJing, psaní knih, design oblečení, textařství, fotografování.

Sexuální orientace[editovat | editovat zdroj]

Když byl Boy George ještě v kapele Culture Club a byl nápadný svým androgynním vzhledem, spekulovalo se hodně o jeho sexualitě. Když se George na jeho sexuální orientaci ptali, u Barbary Waltersové odpověděl, že je bisexuál. Mimo jiné Boy George řekl často citovanou větu, že před sexem dává přednost „dobrému šálku čaje“.[1]. V roce 2006 řekl, že je „bojovně gay“; v roce 2008 pak v dokumentu vyprávěl o tom, jak si svou sexuální orientaci poprvé uvědomil a jak o ní řekl svým rodičům.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Becoming an Icon - A Cup of Tea - Icons of England