Blíženci (znamení)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Znamení Blíženců
Diagram cesty ke spojení hvězd v souhvězdí Blíženců.

Blíženci jsou třetí astrologické znamení zvěrokruhu mající původ v souhvězdí Blíženců. V astrologii jsou Blíženci považováni za pozitivní (extrovertní) znamení. Jsou také považováni za větrné znamení. Blíženci jsou tradičně ovládáni planetou Merkur.

V západní astrologii je Slunce v konstelaci Blíženců zhruba od 21. května do 20. června. V sideralistické astrologii je v ní zhruba od 14. června do 7. července.

Charakteristika znamení[editovat | editovat zdroj]

Živel: Vzduch

Planety: Merkur

Barva: zelená a žluto-oranžová

Kameny: jantar, zlatý topas, citrín, beryl, tygří oko

Povaha: mužská

Opačné znamení: Střelec

Osobnost Blížence[editovat | editovat zdroj]

Blíženci jsou lidé vnímavé a přizpůsobivé povahy a intelektuálního založení. Tito idealisté si libují ve filosofii a baví je zkoumat názory jiných lidí. Mohou se pochlubit širokým okruhem zájmů a žijí činorodým a aktivním životem. Jejich myšlenky a pocity se pohybují závratnou rychlostí a mají vynikající komunikační schopnosti. Jsou to lidé živlu vzduchu a ukrývají se v nich dvě různé osobnosti.


Muž Blíženec

Muž ve znamení Blíženců je výrazná a nepřehlédnutelná osobnost. Ve společnosti stojí v centru pozornosti, je velmi výřečný a pronikavě inteligentní. Upoutá vás svojí proměnlivostí.


Žena Blíženec

Žena ve znamení Blíženců v sobě ukrývá několik osobností, jednu zajímavější než druhou. Je kreativní, přátelská, otevřená a veselá, má pestrou paletu koníčků a široký okruh přátel.


Dítě Blíženec

Malý Blíženec je aktivní a zvídavý. Neustále něco vymýšlí společně s kamarády, kterých má spoustu nejen ve škole, ale také v různých zájmových kroužcích, jež s nadšením navštěvuje.[1]

Slavné osobnosti ve znamení Blíženců[editovat | editovat zdroj]

Vladimír Dlouhý

Josef Kemr

Jiří Langmajer

Angelina Jolie

Johnny Depp

Nicole Kidman

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://www.horoskopy.cz/charakteristika/blizenci