Bjørn Lomborg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bjørn Lomborg
Bjørn Lomborg
Narození 6. ledna 1965 (53 let)
Frederiksberg
Alma mater University of Georgia
Kodaňská univerzita
Zaměstnavatelé Copenhagen Business School
Aarhuská universita
Příbuzní Mikkel Lomborg
Web www.lomborg.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bjørn Lomborg (* 6. ledna 1965 Frederiksberg) je významný dánský statistik, který absolvoval studia politologie na univerzitě v Aarhusu a v Kodani. Na první jmenované univerzitě do roku 2005 působil jako profesor statistiky na katedře politologie. V letech 20022004 byl ředitelem Institutu pro hodnocení životního prostředí. Od roku 2005 přednáší na Obchodní škole v Kodani a v roce 2006 se dostal do funkce ředitele Centra Kodaňského konsensu.

Slavným se stal díky své knize Skeptický ekolog, která roku 1998 vyšla v Dánsku a o 3 roky později také anglicky a která rozpoutala celosvětovou debatu o životním prostředí. V roce 2006 kniha vyšla v češtině.

V roce 2004 ho časopis Time zařadil mezi sto nejvlivnějších lidí světa. Od roku 2012 žije v Praze.

Bjørn Lomborg přijel v říjnu roku 2006 do Prahy představit český překlad Skeptického ekologa, a to v rámci Pražské podzimní přednášky pořádané Liberálním institutem.

V prosinci 2012 Bjørn Lomborg vystoupil na půdě vysoké školy CEVRO Institut s přednáškou "How to tackle global warming—and how not to", která se uskutečnila v rámci cyklu CEVRO Institut Forum.

Bibliografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]