Bjørn Lomborg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Bjørn Lomborg
Bjørn Lomborg
Bjørn Lomborg
Narození 6. ledna 1965 (51 let)
Frederiksberg
Alma mater University of Georgia
Kodaňská univerzita
Povolání ekonom, pedagog a vysokoškolský pedagog
Zaměstnavatelé Copenhagen Business School
Aarhuská universita
Web www.lomborg.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bjørn Lomborg (* 6. ledna 1965 Frederiksberg) je významný dánský statistik, který absolvoval studia politologie na univerzitě v Aarhusu a v Kodani. Na první jmenované univerzitě do roku 2005 působil jako profesor statistiky na katedře politologie. V letech 20022004 byl ředitelem Institutu pro hodnocení životního prostředí. Od roku 2005 přednáší na Obchodní škole v Kodani a v roce 2006 se dostal do funkce ředitele Centra Kodaňského konsensu.

Slavným se stal díky své knize Skeptický ekolog, která roku 1998 vyšla v Dánsku a o 3 roky později také anglicky a která rozpoutala celosvětovou debatu o životním prostředí. V roce 2006 kniha vyšla v češtině.

V roce 2004 ho časopis Time zařadil mezi sto nejvlivnějších lidí světa. Od roku 2012 žije v Praze.

Bjørn Lomborg přijel v říjnu roku 2006 do Prahy představit český překlad Skeptického ekologa, a to v rámci Pražské podzimní přednášky pořádané Liberálním institutem.

V prosinci 2012 Bjørn Lomborg vystoupil na půdě vysoké školy CEVRO Institut s přednáškou "How to tackle global warming—and how not to", která se uskutečnila v rámci cyklu CEVRO Institut Forum.

Bibliografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]