Big Ben (seriál)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Big Ben
Původní název Der Bulle von Tölz
Žánr kriminální seriál
Hrají Ottfried Fischer
Ruth Drexelová
Katerina Jacobová
Udo Thomer
Michael Lerchenberg
… více na Wikidatech
Země původu NěmeckoNěmecko Německo
Počet řad 14
Počet dílů 69
Produkce a televizní štáb
Producent Ernst von Theumer
Premiérové vysílání
TV stanice Sat. 1
Vysíláno 14. ledna 1996 2009
Big Ben (seriál) na IMDb
Dům v Irschenhausenu, Penzion Berghammer

Big Ben (německy Der Bulle von Tölz) je německý televizní seriál pod produkcí ORF a Sat.1, vysílaný v letech 1996–2009. V ČR seriál vysílá televizní stanice Prima na programu Prima Love a na jaře 2018 každou sobotu a neděli premiérově i TV Barrandov. Titulní roli policisty Benna Berghammera hraje německý herec Ottfried Fischer, jeho kolegyni hraje Katharina Abtová, do roku 2006 ji hrála Katerina Jacobová.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Ben Berghammer (Ottfried Fischer) je policista z města Bad Tölz v Bavorsku, který žije v malém penzionu se svojí matkou Resi, má velkou nadváhu a je svobodný.
  • Nadine Richterová (Katharina Abt) je policistka a kolegyně Bena Berghammera, bere antidepresiva, která ji pomáhají dosahovat lepších výsledků (podobně jako Adrian Monk v seriálu Můj přítel Monk).
  • Sabrina Lorenzová (Katerina Jacob) je policistka a bývalá kolegyně Bena Berghammera, původně pochází z Berlína. Do té doby, než se odstěhovala zpět do Berlína byla Benovou kolegyní, bylo tomu tak do roku 2006.
  • Resi [rézi] Berghammerová (Ruth Drexel) je Benova matka, patří jí penzion v městě Bad Tölz a je vdova. Snaží se Bena oženit.
  • Anton Pfeiffer (Udo Thomer) je policista, Benův podřízený, ke kterému se Ben nechová zrovna hezky.
  • Anton „Toni“ Rambold (Gerd Anthoff) je Benův bývalý spolužák a bohatý podnikatel. Často se zaplete se zákonem a proto s Benem moc nevychází, ale líbí se mu Sabrina.
  • Prelát Hinter (Michael Lerchenberg) je zástupce církve v Bad Tölz. Také on byl ale nejednou podezřelý.