Anton Gill

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Anton Gill
Rodné jméno Anton Gill
Narození 22. října 1948
Ilford (Essexx)
Pseudonym Oliver Bowden , Anthony Cutler , Ray Evans
Povolání spisovatel
Národnost britská
Stát Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Významná díla Assassin's Creed (knižní série)
Web oficiální stránka
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Anton Gill (* 22. října 1948[1] v Ilfordu, části Londýna) je anglický spisovatel. Publikuje také pod svými třemi pseudonymy: Oliver Bowden, Antony Cutler, a Ray Evans.

Život[editovat | editovat zdroj]

Gill se narodil v Ilfordu v Essexu, německému otci a anglické matce a vyrostl v Londýně. Byl vzděláván v Chigwell School Clare College v Cambridgi. Pracoval jako herec i jako režisér v divadle (zejména v Royal Court Theatre v Londýně), pro Arts Council, BBC a TV-am (jako spisovatel a producent). Následně se věnoval na plný úvazek psaní.

Knihy[editovat | editovat zdroj]

Profesionálním spisovatelem na plný úvazek se stal v roce 1984, a od té doby publikoval více než 35 knih, na různých starých a současných historických podmětech, včetně tří biografií. Jeho díla zahrnují jak beletrii a non-fiction (literární žánr na rozhraní románu a reportáže), kde jeho speciální zaměření je moderní Evropská historie, včetně knihy "Cesta zpět z pekla" (v originálu The Journey Back from Hell - dílo bylo odměněno cenou H.H.Wingatea za literaturu faktu), An Honourable Defeat a Berlin to Bucharest. V beletrii napsal řadu knih na téma egyptských záhad, které představovaly jako první na světě soukromé očko, písaře Huy, které byly zveřejněny po celém světě. Nedávno publikoval knihu Sacred Scroll na téma historie a tajemství, s vydavatelstvím Penguin. Je také autorem dvou biografií a to William Dampier a Peggy Guggenheim. Jeho nejnovější vydané tituly jsou romány City of Gold (knihu vydalo anglické vydavatelství Penguin) a Prokletý (vydal Piatkus).

Pod pseudonymem Oliver Bowden napsal od roku 2009 již osm románů na základě příběhů slavné herní série Assassin's Creed a to konkrétně Assassin's Creed: Renesance, Assassin's Creed: Bratrstvo, Assassin's Creed: Tajná Křížová výprava, Assassin's Creed: Odhalení, Assassin's Creed: Opuštěný, Assassin's Creed: Černá vlajka, Assassin's Creed: Jednota a Assassin's Creed: Podsvětí. V České republice tyto knihy vydává nakladatelství Fantom Print.

Reference[editovat | editovat zdroj]