Anna Akana

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Anna Akana
Anna Akana at 2018 Vidcon EU.png
Narození 18. srpna 1989 (29 let)
Spojené státy americké
Povolání herečka, komička, autorka, filmová režisérka, filmová producentka, filmařka, scenáristka, střihačka a televizní producentka
Webová stránka www.annaakana.com
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Anna Akana (* 18. srpna 1989) je americká filmařka, producentka, herečka a modelka. Je známá pro svůj kanál na YouTube, který má více než 1,8 milionu odběratelů a více než 211 milionů zobrazení videa.[1]

Život[editovat | editovat zdroj]

Anna Akana se narodila 18. srpna 1989 Williamovi a Mie Akanové.[2] Otec Akany byl důstojníkem v námořním sboru Spojených států. Její rodina se každých pár let stěhovala, v důsledku toho Akana získala několik dialektů a jazyků včetně japonštiny a španělštiny.

V den svatého Valentýna r. 2007 Akanina třináctiletá sestra Kristina spáchala sebevraždu. Několik měsíců po smrti své sestry Akana zjistila, že smích je pro ni důležitý a rozhodla se vážně věnovat komedii. Akana je silným obhájcem prevence sebevraždy. V roce 2013 Akana nahrála na YouTube video s názvem "Prosím, nezabíjejte se", kde vysvětluje, jaké to je, když rodinný příslušník spáchá sebevraždu. V tom samém roce vydala knihu nazvanou Surviving Suicide, která obsahuje její deníkové záznamy od dvou let po smrt její sestry.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Akana začala poprvé hrát v komediálních videích v 19 letech.

YouTube[editovat | editovat zdroj]

V roce 2014 vytvořila Akana komediální hudební duo s druhým komikem a spisovatelem Meganem Rosatim, který si říkal Cat Benatar.

Akana vytváří jak komediální, tak dokumentární videa. V roce 2014 byla Akana uvedena na seznamu New 100 Rockstars Top 100 Channels. V témže roce se Akana rozhodla soustředit více na práci režisérky a za měsíc udělala jeden krátký film. Zatímco nedosáhla svého cíle ve výši 12, udělala šest krátkých filmů, které publikovala na YouTube. Akana hrála ve všech svých krátkých filmech a hrála také v různých dalších krátkých filmech produkovaných jinými hvězdami na YouTube. Nyní dále pokračuje v tvorbě krátkých filmů.

Film a televize[editovat | editovat zdroj]

V roce 2011 se Akana objevila v televizním seriálu Awkward. V tom samém roce se také objevila v hudebním videu videoklipu Last Friday night[3] od Katy Perry.

V roce 2015 se objevila ve filmech Ant-Man a Kids vs. Monsters.

V roce 2016 se Akana objevila společně se Sally Fieldem v indickém komediálním filmu Hello, My Name Is Doris, scénář od Michaela Showaltera.

Další[editovat | editovat zdroj]

V roce 2015 Akana založila oděvní linku s názvem Ghost & Stars, která představuje několik návrhů s motivem koček.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Youtube: Anna Akana
  2. Facebook: Anna Akana
  3. Last Friday night: Katy Perry