Anna Akana

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Anna Akana
Anna Akana at 2018 Vidcon EU.png
Narození 18. srpna 1989 (30 let)
Spojené státy americké
Povolání herečka, komička, autorka, filmová režisérka, filmová producentka, filmařka, scenáristka, střihačka a televizní producentka
Webová stránka www.annaakana.com
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Anna Akana (* 18. srpna 1989) je americká filmová producentka, herečka a modelka. Je známá také svým kanálem na YouTube, který má více než 2,5 milionu odběratelů.[1]

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se 18. srpna 1989 Její otec byl důstojníkem v námořnictvu Spojených států amerických.[2] Její rodina se často stěhovala, díky tomu zvládá několik dialektů a jazyků včetně japonštiny a španělštiny.

V den svatého Valentýna roku 2007 její třináctiletá sestra Kristina spáchala sebevraždu.[3] Několik měsíců po její sebevraždě zjistila, že smích a pozitivní mysl je důležitá, proto se rozhodla věnovat komedii. Na internetu začala věnovat prevenci sebevražd. V roce 2013 nahrála na YouTube video s názvem Prosím, nezabíjejte se, kde popisuje pocity z doby, kdy její rodinný příslušník spáchal sebevraždu. V témže roce vydala knihu nazvanou Surviving Suicide, která obsahuje její deníkové záznamy od dvou let po smrt její sestry.

YouTube[editovat | editovat zdroj]

Prvně hrála v komediálních videích v 19 letech. V roce 2014 vytvořila komediální hudební duo s druhým komikem a spisovatelem Meganem Rosatim, který si říkal Cat Benatar. Na svém kanále vytváří jak komediální, tak dokumentární videa. V roce 2014 byla uvedena na seznamu New 100 Rockstars Top 100 Channels. V témže roce se rozhodla soustředit více na práci režisérky a během měsíce natočila krátký film. Tvorbě krátkých filmů se věnuje stále, kromě toho hostuje v krátkých filmech produkovaných jinými Youtubery.

Film a televize[editovat | editovat zdroj]

V roce 2011 se objevila v televizním seriálu Awkward. V témže roce se objevila v hudebním videoklipu Last Friday night[4] od Katy Perry. V roce 2015 hrála ve filmech Ant-Man a Kids vs. Monsters.

V roce 2016 hrála společně se Sally Fieldem v indickém komediálním filmu Hello, My Name Is Doris, k němuž scénář napsal Michael Showalter.

Další[editovat | editovat zdroj]

V roce 2015 založila oděvní linku s názvem Ghost & Stars, která představuje několik návrhů s motivem koček.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Anna Akana. YouTube [online]. [cit. 2019-07-25]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. AKANA, Anna. My dad was right.. www.youtube.com [online]. YouTube, 2013-03-11 [cit. 2016-03-11]. Dostupné online. 
  3. Surviving Suicide. www.goodreads.com [online]. [cit. 2019-07-25]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Katy Perry: Last Friday Night (T.G.I.F.). www.imdb.com [online]. [cit. 2019-07-25]. Dostupné online. (anglicky)