Angel Beats!

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Angel Beats!
エンジェルビーツ!
(Endžeru Bícu!)
Žánr fantasy, akční, komedie, drama
Manga
Angel Beats! The 4-koma: Bokura no sensen kóšinkjoku
Autor Džun Maeda
Ilustrátor Haruka Komowata
Nakladatelství ASCII Media Works
V časopise Dengeki G's Magazine
Publikováno od 2009-12-00prosince 2009 – dodnes
Počet svazků 2
TV anime
Autor Džun Maeda
Režie Seidži Kiši
Scénář Džun Maeda
Hudba Džun Maeda
Anant-Garde Eyes
Studio P.A. Works
Vysíláno od 2010-04-033. dubna 20102010-06-2626. června 2010
Počet dílů 13
Manga
Angel Beats! Heaven's Door
Autor Džun Maeda
Ilustrátor Juriko Asami
Nakladatelství ASCII Media Works
V časopise Dengeki G's Magazine
Publikováno od 2010-05-00května 2010 – dodnes
Počet svazků 3
Portál: Anime a Manga

Angel Beats! (japonsky エンジェルビーツ!, Endžeru Bícu!) je třináctidílný japonský anime seriál z roku 2010, který vytvořilo studio P.A. Works a produkoval Aniplex. V současné době je vydávána manga. Byla vytvořena i light novel Angel Beats! Track Zero, která je prequelem seriálu. Hlavním hrdinou v ní je Hinata. Podle tohoto prequelu je vydávána manga Angel Beats! Heaven's Door.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Ve světě, kde se ocitneme po smrti, andělé bojují o svůj osud a budoucnost. Setkáváme se tu se zmateným a nic si nepamatujícím Otonašim, který absolutně nechápe, kde se nachází, ale vzápětí poznává Juri, vůdkyni povstalecké skupiny Šinda sekai sensen, která mu vše v rychlosti vysvětlí a je už jen na něm, jak to zvládne. Juri je na první pohled krasná, ale také rázná až vražedná dívka. Jako jedna z mála si pamatuje v posmrtném světě, co se jí stalo v reálném životě. Proto se chce pomstít Bohu za to, jakou životní tragédii musela prožít. Ona a její tým využívají své nesmrtelnosti a nadání k zastavení anděla, který využívá své síly k vyvražďování všech odpůrců, kteří nechtějí „přejít dál“. Podaří se Juri a jejímu rebelskému týmu anděla porazit? [1]

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Juzuru Otonaši[editovat | editovat zdroj]

Jde o hlavního hrdinu Angel Beats!. Nepamatuje se na nic, co zažil, když byl naživu. Přidává se ke skupině Šinda sekai sensen (posmrtné bojiště, dále jen SSS). Ve skutečném životě měl nemocnou sestru, která zemřela, protože se nepovedlo najít vhodného dárce. Po smrti své sestry začal studovat medicínu, ale zemřel při nehodě vlaku.

Juri Nakamura[editovat | editovat zdroj]

Jde o velitelku SSS. Ve skutečném životě jí zabili všechny tři sourozence a proto nenávidí boha. Po vytvoření SSS zahájila boj proti Andělovi, dívce která bojuje proti všem, kteří nechtějí „přejít dál“. Začíná však tušit, že Anděl je ve skutečnosti také obyčejný člověk.

Kanade Tačibana[editovat | editovat zdroj]

Je známá také jako Anděl. Ve skutečném životě ji zachránila transplantace srdce. Přála si vždy poděkovat dárci, který ji tehdy zachránil. Bojuje proti členům SSS pomocí zbraní, které si sama vytvořila. Později se s nimi díky Juzurovi spřátelí.

Hideki Hinata[editovat | editovat zdroj]

Hinata je hlavním hrdinou novely Angel Beats! Track Zero, která ukazuje vznik SSS. Stane se Otonašiho nejlepším přítelem. Ve skutečném životě hrál baseball, ale nepovedl se mu jeden zápas, což ho do konce života (i po jeho konci) velmi trápilo.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Angel Beats! na anglické Wikipedii.

  1. http://www.csfd.cz/film/275713-angel-beats/?text=150237