ASC Dukla

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ASC Dukla
Předchůdce Dům armády
Oficiální web www.duklasport.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Armádní sportovní centrum DUKLA je resortním sportovním centrem Ministerstva obrany, jehož úkolem je příprava vybraných sportovců ke státní a resortní sportovní reprezentaci.

Předchůdce ASC Dukla Armádní tělovýchovný klub (ATK) byl ustaven 1. října 1948, od roku 1953 do 1956 závodili armádní sportovci pod znakem Ústřední dům armády (ÚDA) a od 1. října 1956 byl zaveden pro všechna armádní družstva jednotný název Dukla.

V systému armádního vrcholového sportu vyrostly nejvýznamnější osobnosti československého a českého sportu. Řada z nich patřila a patří mezi světové sportovní velikány jako Emil Zátopek, Josef Masopust, Jan Železný, Štěpánka Hilgertová, Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Barbora Špotáková a další. Rudožlutý dres s logem Dukla nosilo 22 olympijských vítězů, stovky mistrů světa a Evropy a tisíce mistrů republiky.

V současné době Armádní sportovní centrum DUKLA zabezpečuje přípravu nejlepších českých atletů, bobistů, cyklistů, kanoistů, lyžařů, moderních pětibojařů, parašutistů, sportovních střelců, sáňkařů, veslařů a vodních slalomářů.

V systému armádního vrcholového sportu, v příspěvkových organizacích, je rovněž zabezpečována příprava nejlepších házenkářů a volejbalistů.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]