24. světové skautské jamboree

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
24. světové skautské jamboree
MístoThe Summit Bechtel Family National Scout Reserve
ZeměSpojené státy americké
Datum2019
Předchozí23. světové skautské jamboree
Následující25th World Scout Jamboree
Web2019wsj.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.

24. světové skautské jamboree se konalo na Summit Bechtel Family National Scout Reserve v Západní Virginii od 22. července do 2. srpna 2019.[1][2] hostitelské povinnosti byly rozděleny mezi americké skauty, skauty Kanady a Asociación de Skauti de México.[3] Mottem bylo Odemknout Nový Svět.[4]

Program[editovat | editovat zdroj]

Udržitelnost[editovat | editovat zdroj]

Sustainability Treehouse je živé vzdělávací centrum pro návštěvníky Bechtel Reserve, poskytuje informace, ale také uvede návštěvníky do konceptu udržitelnosti. Mezi místní dřevo použité k vybudování struktury, systém využití dešťové vody, a generované větrné a solární energie, recyklace a geotermální teplo je jen několik příkladů z úsilí o udržitelnost užívaných na místě konání.

Vesnice globálního rozvoje[editovat | editovat zdroj]

Ve vesnici globální rozvoje, budou mít skauti příležitost dozvědět se o globálních otázkách, a jak Skauting může pomoci jejich řešení. Na místě bude mnoho organizací z celého světa, aby předvedli, jak Skauti můžou vzít to, co se učí na jamboree a převést to do pomoci v jejich domovské zemi.

Víra a Přesvědčení[editovat | editovat zdroj]

Zóna Víry a Přesvědčení je oblast, kde se Skauti mohou dozvědět o různých náboženství světa a jejich historii a podpoře skautingu. Účastníci Jamboree budou mít rovněž možnost účastnit se bohoslužeb podle svých vlastních zvyklostí a tradic.

Den Kulturních Zážitků[editovat | editovat zdroj]

Skauti budou mít možnost sdílet svou kulturu s ostatními Skauty světa prostřednictvím, hudby, tance, her, jídla i jinak.

Denní Události/Obřady[editovat | editovat zdroj]

Během jamboree, budou mít skauti možnost sledovat a podílet se na mnoha speciálních činnostech, počínaje vyvěšováním vlajky každé ráno, speciální jamboree hosté, hudební vystoupení, letecké přehlídky, a ohně.

Stadion Zkušenosti[editovat | editovat zdroj]

Zahajovací a závěrečný ceremoniál se uskuteční v AT&T Summitu Stadionu, aby předvedli to nejlepší ze Skautingu.

Sezóna Služby[editovat | editovat zdroj]

Sezóna Služby, podporované Světové Organizace Skautského Hnutí (WOSM), dá každém skautovi příležitost, aby se zapojili do veřejně prospěšných prací a podělit se o své zkušenosti s ostatními, začíná 1. června 2019 a pokračuje až do 21. července 2019, kdy začíná 24. Světové Skautské Jamboree.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 24th World Scout Jamboree na anglické Wikipedii.

  1. World Scout Jamboree coming to southern W.Va. in 2019. The Roanoke Times. 13 January 2011. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-09-08. (anglicky) 
  2. Martin Walsh Named Executive Director of 2019 World Scout Jamboree [online]. Scouting Newsroom, 1 December 2015 [cit. 2015-12-01]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-12-01. (anglicky) 
  3. WENDEL, Bryan. The Summit Will Host the 2019 World Scout Jamboree [online]. Scouting, 13 January 2011. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Kurzbericht über den Verlauf der 39. World Scout Conference (WSC) in Curitiba (Brasilien) [online]. Verband Christlicher Pfadfinderinnen und Pfadfinder [cit. 2018-03-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-09-27. (German) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]