1963 v dopravě

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
1963
  • Doprava
  • Kultura
  • Sport
  • Společnost
1962 | 1964

Tento článek obsahuje seznam událostí souvisejících s dopravou, které proběhly roku 1963.

Události[editovat | editovat zdroj]

Československo Byl ukončen provoz na lesní úzkorozchodné železnici Polomka - Závadka - Stožky.
Československo Slavnostním otevřením byla do provozu uvedena nová železniční stanice Praha – Krč na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany.
Československo Zahájen elektrický provoz na trati Ostrava-Svinov (nynější název stanice) - Ostrava hlavní nádraží, 23. května byla zprovozněna elektrizace i na navazující trati Ostrava - Bohumín - Petrovice u Karviné.
Bulharsko Dokončena elektrizace trati Sofia - Plovdiv, první elektrizovaný úsek na síti bulharských železnic.
Československo Zahájen elektrický provoz na trati Ostrava hlavní nádraží - Bohumín.
Československo Byl zahájen provoz na přeložce Košicko-bohumínské dráhy v úseku Bohumín - Louky nad Olší. Jednalo se o využití původní trati KFNB Bohumín - Dětmarovice a novostavbu Dětmarovice - Louky nad Olší.
Československo U Cerhenic byl otevřen železniční zkušební okruh, skládající se z experimentální základny a velkého okruhu.
Československo Elektrizací tratě Ústí nad Labem - Duchcov s navazujícím úsekem do Mostu, zmodernizovaným již v únoru t.r., byla umožněna nákladní přeprava hnědého uhlí ze Severočeských dolů za pomoci elektrických lokomotiv.
Československo Elektrický provoz na trati Plzeň - České Budějovice byl zahájen na navazujícím úseku od Plzně Blovice - Horažďovice předměstí.
Československo Elektrický provoz byl zahájen také na trati Žilina - Mosty u Jablunkova.