Železniční trať Mugalsaráj–Kánpur

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Označení stanice Mirzapúr.
Železniční most přes řeku Jamunu ve městě Prajágrádž.

Železniční trať MugalsarájKánpur (anglicky oficiálně Pandit Deen Dayal Upadhyaya Nagar–Kanpur section) je železniční trať v severní Indii. Dvoukolejná elektrifikovaná trať o délce 346 km zajišťuje dopravní spojení pro města Kánpur, Fatehpur, Prajágrádž a Mugalsaráj. Administrativně je součástí North Central Railway. Je to jedna z páteřních tratí indické železniční sítě, z dálkového hlediska napojuje železniční uzel Patna ve východní Indii s hlavními centry státu Uttarpradéš.

Trasa[editovat | editovat zdroj]

Trať je vedena v rovinaté krajině jižně od řeky Gangy. Mezi městy Prajágrádž (dříve Illáhabád) a Naini překonává řeku Jamunu po mostě Old Naini Bridge. Na trati se nachází minimální množství zatáček a nejsou zde žádné tunely.

Cestovní rychlost na této trati dosahuje 130 km/h, trať je navržená a klasifikovaná na rychlost až 160 km/h.

V trase této trati je vedena silnice č. NH35.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V polovině 19. století zahájila Východoindická železniční společnost (anglicky East Indian Railway Company) přípravy na výstavbu nové trati, která by spojovala Dillí s městem Haurá u dnešní hranice s Bangladéší. Budována byla po částech. První vlak z Illáhábádu do Kánpuru přijel v roce 1859. V následujícím desetiletí byly zbudovány další úseky. Poslední zprovozněný byl most přes řeku Jamunu v roce 1866. Do té doby zde několik let byly vlaky převáženy přívozem. Od té doby byla trať kompletní.

Vzhledem k elektrifikaci indické železniční sítě bylo nezbytné vybudovat trakční vedení i nad touto tratí. Význam úseku Mugalsaráj–Kánpur v osobní dopravě zvyšuje skutečnost, že města Prajágrádž a nedaleké Varanásí jsou města poutní a v určitých sezonách je značný nápor na trať; v dopravě nákladní je to potom přeprava např. uhlí do nedalekých elektráren. V roce 1964 byly práce na elektrifikaci zahájeny. V následujícím roce bylo trakční vedení zbudováno na nádraží v Mughalsaráji a na jižní části trati až do obce Dagmagpur. O tři roky později byly práce hotové na celé trati až do Kánpúru.

V roce 2020 byla v souvislosti s incidentem v údolí Galwan přerušena spolupráce s čínskou společností, která na trati od roku 2016 renovovala signalizační zařízení.[1] V roce 2019 bylo také rozhodnuto těžce vytížené trati odlehčit výstavbou třetí koleje v úseku Prajágrádž–Mugalsaráj o celkové délce 150 km.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mughalsarai–Kanpur section na anglické Wikipedii.

  1. SINGH, Shivendra. भारतीय रेल ने रोका मुगलसराय-कानपुर खंड पर चीनी कंपनी का काम. The Hindu. 2020-06-19. Dostupné online [cit. 2020-11-28]. (hindsky) 
  2. SINHA, Debjit. Indian Railways to construct 3rd line between Allahabad-Mughalsarai! Trains to speed up on Delhi-Howrah route. Financial Express. 2019-07-17. Dostupné online [cit. 2020-11-28]. (anglicky)