Železniční trať Bosanski Šamac – Sarajevo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Propagandistický plakát z období výstavby trati.

Železniční trať Bosanski ŠamacSarajevo byla vybudována v dobách druhé světové války a otevřena již v dobách socialistické Jugoslávie roku 1947.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V údolí řeky Bosny existovala od konce 19. století úzkorozchodná trať.

Výstavbu trati předvídal první pětiletý plán; po jejím dokončení bylo možné díky lepším přepravním kapacitám v údolí řeky Bosny zmodernizovat a rozšířit průmysl a tím dosáhnout cílů plánu. Velmi rychle se podařilo vypracovat projekt nové trati; byly využity původní dokumenty (projekt trati s normálním rozchodem kolejí do Doboje vznikl v roce 1912 a projekt jejího prodloužení do Sarajeva byl připraven těsně před začátkem války).

Trať se stala zajímavou především tím, že ji nebudovala nějaká stavební firma, ale dobrovolníci z řad jugoslávské mládeže. Pod hesly srbochorvatsky Mi gradimo prugu - pruga gradi nas (My stavíme trať – trať staví nás) či srbochorvatsky Šamac–Sarajevo, to je naša meta, izgraditi prugu još ovoga ljeta (Šamac–Sarajevo, to je naše meta, vybudovat trať ještě tohoto roku) pracovaly pouze s lopatami a krumpáči statisíce lidí z celé bývalé Jugoslávie, i z některých zemí v zahraničí. Výstavba trati se stala věcí socialismu a tehdejší propagandy. Celá akce se opakovala ještě v roce 1978, kdy byla trať rozšiřována. Mezi větší objekty, které musely být pro potřebu trati vybudovány, byly např. most přes řeku Sávu, tunel Vranduk, dále pak osm delších i kratších tunelů které mají celkovou délku přes 2 kilometry.

Trať byla slavnostně otevřena na podzim 1947. Stavební práce trvaly pouhých 7 měsíců.[1] Kromě položených kolejí bylo součástí trati dalších 110 objektů.

Slavnostního aktu se v Sarajevu účastnily tisíce lidí a hlava státu Josip Broz Tito. Ve svém projevu uvedl, že práce dobrovolnických brigád by měla být ukázkou jak má do budoucna fungovat celá země.[2] První vlak po trati projel v dne 16. listopadu 1947.

Akce se zúčastnilo dohromady 211 370 lidí ze 42 zemí. Celá trať měří 239 km.

Pro potřebu jugoslávského těžkého průmyslu byla později z tratě vybudována odbočka, která vedla z nádraží v Podlugovech do stanice Droškovac.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Článek na portálu depo.ba (bosensky)
  2. WOODWARD, Susan L. Socialist Unemployment - The Political Economy of Yugoslavia, 1945-1990. [s.l.]: Princeton University Press, 1995. ISBN 0-691-08645-1. S. 103. (angličtina) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pruga Šamac-Sarajevo na bosenské Wikipedii.