Šanghajská dopravní univerzita

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Šanghajská dopravní univerzita
上海交通大学
Logo univerzity
Logo
Motto
饮水思源,爱国荣校 a 精勤求學 敦篤勵志 果毅力行 忠恕任事
Datum založení6. prosince 1896
Počty akademiků
Studentů celkem36 116
Další informace
AdresaŠanghaj, Čína
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíC9 League, Nejlepší mezinárodní manažeři ve strojírenství, Universitas 21, OpenPOWER Foundation, Yangtze Delta Universities Alliance, Shanghai-Hong Kong University Alliance, Asociace čínsko-ruských technických univerzit, Project 985, Double First Class University Plan, Plan 111, Association of Pacific Rim Universities a Univerzitní agentura frankofonie
www.sjtu.edu.cn
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Šanghajská dopravní univerzita (čínsky v českém přepisu Šang-chaj ťiao-tchung ta-süe, pchin-jinem Shànghǎi Jiāotōng Dàxué, znaky zjednodušené 上海交通大学, tradiční 上海交通大學) je univerzita v Šanghaji v Čínské lidové republice. Její jméno pouze odkazuje k jejímu založení v roce 1896 ministerstvem pošt a komunikací říše Čching – univerzita má všeobecné zaměření a patří do prestižní devítky čínských univerzit Ťiou-siao Lien-meng. Má 31 fakult a 250 magisterských oborů. Celkově na ní studuje přes čtyřicet tisíc studentů. Výuku zajišťuje bezmála dva tisíce profesorů a docentů.

Tradiční sídlo s historickými budovami je v obvodě Sü-chuej, ale většina univerzity sídlí v novém kampusu v obvodě Min-chang.

Celosvětově je univerzita známá také svým Šanghajským žebříčkem, který hodnotí přes 1000 vysokých škol podle jejich vědeckého výstupu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Jiaotong-Universität Shanghai na německé Wikipedii a Shanghai Jiao Tong University na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]