Mountain Dew

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Mountain Dew, v USA Mtn Dew, je perlivý nealkoholický nápoj, který vyrábí PepsiCo. Původní receptura byl vynalezena v roce 1940 ve dvou stáčírnách nápojů v Tennessee, Barney a Ally Hartman. Značky a výrobní práva získala Pepsi-Cola v roce 1964, poté nápoj rozšířila po Spojených státech. Nápoj se nyní vyrábí v několika příchutích, jako je malina, citrón, navíc také dietní a energy (jen v Polsku pod názvem Adrenaline).[zdroj?]

Nápoj se dříve prodával také v ČR, než byl v roce 2005 stažen z prodeje. 4. března 2014 se však do ČR vrátil. Dnes je špatně dostupný, nicméně v Tescu jej najdete. Někteří fanoušci si jej proto nechávají posílat ze zahraničí. Jeho cena je 20-30kč za 0,5l.[zdroj?]

Výborný nápoj značky Mountain Dew zmizel z našich končin již pred dlouhými lety bez pořádného vysvětlení. Byl tu celkem krátce a zřejmě se neujal natolik, aby se jeho výrobci a distributorovi, společnosti PepsiCo, vyplatilo jej tu držet. Ale časy se mění! Za nějakých 10 let se vše změnilo, poptávka na trhu se zcela změnila, lidé mění návyky, díky čemuž uspěla celá řada energy drinků, a především – Pepsi chce posílit svou značku.

Mountain Dew se konečně vrací do České i Slovenské republiky! Podle FB stránky Mountain Dew Česká Republika by se tak mělo stát v pondělí 4. března, což přesně odpovídá zásadám o tom, že se nové produkty přidávají do nabídkových listů v pondělí (protože se nabídkové listy vydávají jen v pondělí . Není to žádná poplašná zpráva nebo nějaký malý hráč na trhu, jelikož za distribucí stojí samotná společnost PepsiCo!

Mountain Dew tedy bude celkem rychle dostupný ve všech možných obchodech, ve kterých se prodávají i jiné produkty spadající pod portfólio Pepsi (Pepsi, Mirinda, 7Up, Dr. Pepper, Canada Dry, Toma, Lipton Ice Tea, Gatorade, Rockstar). Příchod potvrzuje také najmutí reklamní agentury Zaraguza, které Pepsi svěřila kompletní reklamní kampaň na nový produkt. Spolu s MTN Dew by se o posílení firmy PepsiCo měl postarat také příchod nápoje Schwip Schwap a nahrazení Schweppesu značkou Evervess.