Mistrovství Evropy v basketbale mužů 1937

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
2. Mistrovství Evropy
Země Lotyšsko Lotyšsko
Datum 3.7. 5. 1937
Město Riga
Zlato Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva
Stříbro Italské království Itálie
Bronz Francie Francie

2. mistrovství Evropy v basketbale proběhlo v dnech 3.7. května v Rize v Lotyšsku.

Týmy Litvy a Egypta na Euro 1937.

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, rozdělených do dvou čtyřčlenných skupin. První dvě družstva postoupila do play off o medaile, družstva na třetím a čtvrtém místě hrála o 5. - 8. místo. Mistrem Evropy se stalo družstvo Litvy.

Výsledky a tabulky[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

LIT ITA EST EGY R P Skóre B
1. Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva *** 22:20 20:15 21:7 3 0 63:42 6
2. Italské království Itálie 20:22 *** 30:20 2:0k 2 1 52:42 5
3. Estonsko Estonsko 15:20 20:30 *** 44:15 1 2 79:65 4
4. Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt 7:21 0:2k 15:44 *** 0 3 22:67 3
  • Egypt odstoupil ze soutěže.
3. května 1937
19:00
Zpráva Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva 22 – 20 Italské království Itálie   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Valdemārs Baumanis (LAT), B. Škarda (TCH)
Skóre po poločasech: 15:10
Talzunas 10 Body Paganella 8

3. května 1937
21:00
Zpráva Estonsko Estonsko 44 – 15 Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Porietis (LAT), Nowak (POL)
Skóre po poločasech: 22:5
Viksten 13 Body Tadros 8

4. května 1937
19:00
Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt 0 – 2 Italské království Itálie   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Nowak (POL), Cerbulis (LAT)

4. května 1937
20:00
Zpráva Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva 20 – 15 Estonsko Estonsko   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Marcel Pfeuti (SUI), Václav Jeřábek (TCH)
Skóre po poločasech: 16:10
Talzunas 9 Body Veskila 9

5. května 1937
20:00
Zpráva Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva 21 – 7 Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt   Sporta Nams Riga
Rozhodčí: V. Maike (LAT), Sigorski (POL)
Skóre po poločasech: 8:3
Talzunas 9 Body Hussein Abdelmoneim 2

5. května 1937
21:00
Zpráva Italské království Itálie 30 – 20 Estonsko Estonsko   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Marcel Pfeuti (SUI), Václav Jeřábek (TCH)
Skóre po poločasech: 13:8
Franceschini 15 Body Veskila 7

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

FRA POL LAT TCH R P Skóre B
1. Francie Francie *** 29:24 20:26 26:19 2 1 75:69 5
2. Polsko Polsko 24:29 *** 32:25 28:19 2 1 84:73 5
3. Lotyšsko Lotyšsko 26:20 25:32 *** 41:11 2 1 95:63 5
4. Česko ČSR 19:26 19:28 11:41 *** 0 3 49:98 3
3. května 1937
20:00
Zpráva Lotyšsko Lotyšsko 44 – 11 Česko ČSR   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Egidio Ghirimoldi (ITA), Marcel Pfeuti (SUI)
Skóre po poločasech: 16:4
Jurcins 18 Body Kozak 2

3. května 1937
22:00
Zpráva Francie Francie 29 – 24 Polsko Polsko   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Egidio Ghirimoldi (ITA), M. Badrig Benson (EGY)
Skóre po poločasech: 15:11
Hell 8 Body Rozycki 12

4. května 1937
21:00
Zpráva Polsko Polsko 32 – 25 Lotyšsko Lotyšsko   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Marcel Pfeuti (SUI), M. Badrig Benson (EGY)
Skóre po poločasech: 16:14
Stok 10 Body Jurcins 14

4. května 1937
22:00
Zpráva Francie Francie 26 – 19 Česko ČSR   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Egidio Ghirimoldi (ITA), M. Badrig Benson (EGY)
Skóre po poločasech: 9:8
Lesmayoux 13 Body Dvořáček 7

5. května 1937
19:00
Zpráva Lotyšsko Lotyšsko 26 – 23 Francie Francie   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Egidio Ghirimoldi (ITA), M. Badrig Benson (EGY)
Skóre po poločasech: 15:16
Smits 11 Body Lesmayoux 6

5. května 1937
22:00
Zpráva Polsko Polsko 38 – 19 Česko ČSR   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Marcel Pfeuti (SUI), M. Badrig Benson (EGY)
Skóre po poločasech: 13:12
Stok 11 Body Klima 7

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

6. května 1937
21:00
Zpráva Francie Francie 32 – 36 Italské království Itálie   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: B. Škarda (TCH), V. Maike (LAT)
Skóre po poločasech: 20:15
Franceschini 14 Body Lesmayoux 11

6. května 1937
22:00
Zpráva Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva 31 – 25 Polsko Polsko   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Marcel Pfeuti (SUI), Václav Jeřábek (TCH)
Skóre po poločasech: 18:18
Talzunas 21 Body Rozycki 10

Finále[editovat | editovat zdroj]

7. května 1937
22:00
Zpráva Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva 24 – 23 Italské království Itálie   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Marcel Pfeuti (SUI), Václav Jeřábek (TCH)
Skóre po poločasech: 11:9
Talzunas 12 Body Franceschini 12

O 3. místo[editovat | editovat zdroj]

7. května 1937
19:00
Zpráva Francie Francie 27 – 24 Polsko Polsko   Sporta Nams, Riga
Počet diváků: Kivitis (LAT), B. Škarda (TCH)
Skóre po poločasech: 13:15
Hell 8 Body Rozycki 12

O 5. - 8. místo[editovat | editovat zdroj]

6. května 1937
19:00
Zpráva Estonsko Estonsko 30 – 20 Česko ČSR   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Egidio Ghirimoldi (ITA), Nowak (POL)
Skóre po poločasech: 18:12

6. května 1937
20:00
Lotyšsko Lotyšsko 2 – 0 Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt   Sporta Nams, Riga

O 5. místo[editovat | editovat zdroj]

7. května 1937
20:00
httZpráva Estonsko Estonsko 41 – 19 Lotyšsko Lotyšsko   Sporta Nams, Riga
Rozhodčí: Egidio Ghirimoldi (ITA), Sigorski (POL)
Skóre po poločasech: 26:12
Veskila 13 Body Smits 8

O 7. místo[editovat | editovat zdroj]

7. květena 1937
21:00
Česko ČSR 2 – 0 Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt   Sporta Nams, Riga

Soupisky[editovat | editovat zdroj]

1. Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva

  • Artūras Andrulis
  • Leonas Baltrūnas
  • Leopolas Kepalas
  • Feliksas Kriaučiūnas
  • Pranas Mažeika
  • Eugenijus Nikolskis
  • Leonas Petrauskas
  • Zenonas Puzinauskas
  • Stasys Šačkus
  • Pranas Talžūnas
  • Juozas Žukas
  • Česlovas Daukša

Hrající trenér: Feliksas Kriaučiūnas.

2. Italské království Itálie

  • Livio Franceschini
  • Sergio Paganella
  • Ambrogio Bessi
  • Ezio Varisco
  • Giancarlo Marinelli
  • Michele Pelliccia
  • Emilio Giassetti
  • Camillo Marinone
  • Galeazzo Dondi
  • Mino Pasquini

Trenér :Vittorio Ugolini

3. Francie Francie

  • Pierre Boël
  • Robert Cohu
  • Étienne Roland
  • Jacques Flouret
  • Henri Hell
  • Edmond Leclère
  • Henri Lesmayoux
  • Fernand Prud’homme
  • Eugène Ronner
  • Marcel Vérot

Trenér: Henri Kretzschmar.

4. Polsko Polsko

  • Michal Czajczyk
  • Stefan Gendera
  • Florian Grzechowiak
  • Zdzislaw Kasprzak
  • Janusz Patrzykont
  • Andrzej Pluciński
  • Zbigniew Resich
  • Zenon Różycki
  • Pawel Stok
  • Jaroslaw Śmigielski

Trenér: Walenty Klyszejko.

5. Estonsko Estonsko

  • Oskar Erikson
  • Aleksander Illi
  • Vladimir Kärk
  • Robert Keres
  • Evald Mahl
  • Albert Suurna
  • Heino Veskila
  • Ralf Viksten
  • Alfred Zimmermann

Trenér: Herbert Niiler.

6. Lotyšsko Lotyšsko

  • Eduards Andersons
  • Aleksejs Anufrijevs
  • Mārtiņš Grundmanis
  • Jānis Jansons
  • Rūdolfs Jurciņš
  • Andrejs Krisons
  • Aleksandrs Martinsons
  • Visvaldis Melderis
  • Džems Raudziņš
  • Voldemãrs Šmits

Trenér: Ādolfs Grasis.

7. Česko ČSR

Trenér: František Marek

8. Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt

  • Abdelmoneim Wahib Hussein
  • Kamal Riadh
  • Albert Fahmy Tadros
  • Maurice Harari
  • Ali Mohammed el-Sayed
  • Cezar Jarhi
  • Gilbert Mizrahi
  • Mohammed Rashad Shafshaq
  • Roger Cattani

Trenér: M. Badrig Benson

Konečné pořadí[editovat | editovat zdroj]

2. Mistrovství Evropy Z V P Skóre B
1. Flag of Lithuania (1918-1940).svg Litva 5 5 0 118:90 6
2. Flag of Italy (1861-1946).svg Itálie 5 3 2 111:98 8
3. Francie Francie 5 3 2 134:129 8
4. Polsko Polsko 5 2 3 133:131 7
5. Estonsko Estonsko 5 3 2 150:104 8
6. Lotyšsko Lotyšsko 5 3 2 116:104 8
7. Česko ČSR 5 1 4 71:128 6
8. Flag of Egypt (1922–1958).svg Egypt 5 0 5 22:71 5

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]