Knight Rider

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Knight Rider
Původní název Knight Rider
Žánr akční drama
Námět Glen A. Larson
Hrají David Hasselhoff
Edward Mulhare
Patricia McPherson
Rebecca Holden
Peter Parros
Původní dabing KITT: William Daniels
Skladatel znělky Stu Phillips
Don Peake
Země původu USAUSA USA
Jazyk Anglický
Počet řad 4
Počet dílů 90 (seznam dílů)
Produkce a televizní štáb
Výkonný producent Glen A. Larson
Robert Foster
Lokace USA Kalifornie
Obvyklá délka 60 minut
Produkční
společnost
Glen A. Larson Productions
Universal
Vysílání
TV stanice USA NBC (1982–1986)
Česko TV Prima (2008)
Formát zvuku mono (později stereo)
Vysíláno 26. září 1982 – 8. srpen 1986
Posloupnost
Následující Knight Rider 2000
Knight Rider - Legenda se vrací
Související Team Knight Rider
Knight Rider na ČSFD IMDb TV.com

Knight Rider je populární americký seriál, který byl premiérově vysílán v letech 1982 - 1986 na televizi NBC. Hlavní postavu moderního „rytíře“, který bojuje proti zločinu po boku inteligentního automobilu KITTa ztvárnil David Hasselhoff jako Michael Knight. Seriál byl produkován Glennem A. Larsonem.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

V úvodním díle, policejní důstojník Michael Arthur Long (kterého hrál Larry Anderson) byl prozrazen a vzápětí zabit střelou do hlavy průmyslovým špionážním expertem jménem Tanya Walkerová (Phyllis Davis). Kovová deska v Longově lebce, implantovaná při válce ve Vietnamu způsobila, že nedošlo k poranění mozku, ale obličeje.

Veřejně byl prohlášen za mrtvého, jeho lékařská péče byla převzata nadací pro právo a pořádek (FLAG). Tato část příběhu je v pilotním díle, nazvaným „Jako fénix z popela“.

Dostává novou identitu a jméno Michael Knight. Wilton Knight umírá a jeho posledním přáním bylo, aby v jeho práci pokračoval. Po svých slovech skonal. Něco bylo Michaelovi zamlčeno a to sice, že KITT, kterého Wilton stvořil, má "zlého" bratra KARRa, o kterém se dozví v dílu 9. dílu Důvěra nerezaví.

FLAG[editovat | editovat zdroj]

FLAG (Foundation for Law and Goverment) je soukromá Knightova nadace, organizace založena Wilton Knightem, miliardářem lidumilem. Hned v pilotní epizodě, Wilton Knight (Richard Basehart) umírá kvůli neodhalené nemoci. S novou tváří rekonstruktivní chirurgií, je Long vzkříšený jako Michael Knight (nyní David Hasselhoff). Spolu s vysoce moderním Hi-tec automobilem nazvaným Knight Industries Two Thousand (KITT), Michael Knight souhlasí s povinností Wiltona Knighta vydat se na křížovou výpravu a chránit nevinné bezmocné a bezbranné. Většinou byl poslán na misi novým ředitelem FLAGu, Wiltonův dlouholetý přítel a důvěrník, Devon Miles (Edward Mulhare). Michael byl vybraný pro své vysohé hodnoty vlastní sebeobranný výcvik, inteligenci, zkušenosti se zákonem, a jeho schopnost a přednost pracovat sám bez pomoci.

Michael Knight[editovat | editovat zdroj]

Michael Knight byl zvláštní typ hrdiny, moderní rytíř který se vyhnul násilí v jakékoliv situaci a obecně se zdržel z používání střelných zbraní. Ačkoli většina Knightových případů se odehrávaly v jižní Kalifornii, kde měl FLAG hlavní stan, operace nebyly omezené pouze na toto místo. Mohl cestovat do jakékoliv části země, kde nastaly potíže; někdy dokonce křižoval hranice do Mexika. FLAG také měl zařízení v Las Vegas a Chicagu. Legální soudní pravomoc FLAGU, jakákoli, byla uvnitř Spojených států. Organizace také vlastnila kamion, nazvaný Semi, který sloužili jako mobilní kancelář a také nabízel technickou podporu pro KITTa.

Související články[editovat | editovat zdroj]