Gold Coast

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Výhled z mrakodrapu Q1 na Gold Coast

Gold Coast je město na jihovýchodě Queenslandu (Austrálie). Jde o druhé největší město Queenslandu a šesté největší město Austrálie, druhé největší nehlavní město země. Gold Coast je známo pro své slunečné subtropické klima, surfařské pláže, plavební cesty a průplavový systém. Panoramatické jsou především vysoké budovy táhnoucí se podél pobřeží. Město se také může chlubit průzračným oceánem, deštným pralesem na západě a bohatým nočním životem.

Gold Coast je již dlouho považován za Australský livestal kapitál a je opravdovým rájem se zlatými plážemi a řadou národních parků, deštných pralesů.

Gold Coast je město, které se stalo domovem přibližně půl milionu obyvatel. Hlavní atrakcí a klenotem města jsou pláže. Mnohé pláže jsou známé po celém světě jako světové SURFERING destinace, což je důvod, proč mnoho světových surfařů vyrůstalo a žije ve městě Gold Coast. Zahraniční studenti, kteří mají rádi pláže, surfing, mají na výběr z několika Gold Coast mezinárodních jazykových škol. Všechny školy jsou umístěny v centru Gold Coast.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]