Diskuse s wikipedistou:SlamLenka

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 2 dny od uživatele Pavel Bednařík (WMCZ) v tématu „Zapojení do přípravy Komunitní Wikikonference

Díky za rozšíření článku o Dolních Zálezlech a ať se vám tu daří! Mercy (diskuse) 12. 6. 2020, 12:39 (CEST)Odpovědět

We sent you an e-mail[editovat zdroj]

Hello SlamLenka,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery (diskuse) 25. 9. 2020, 20:47 (CEST)Odpovědět

Helena Borská[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Helena Borská, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: https://www.svkul.cz/wp-content/uploads/2018/12/borska-med.pdf

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

Můžete se na mne obrátit o pomoc s nápravou.--RPekař (diskuse) 27. 10. 2021, 21:50 (CEST)Odpovědět

Zdravím,
děkuji za informaci a ráda bych objasnila situaci. Jsem zaměstnankyně ústecké knihovny, která medailonky, jako je ten o Heleně Borské na přiloženém odkazu, pravidelně vydává. Regionální oddělení knihovny, jehož jsem součástí, chce dostat k více čtenářům informace o zajímavých a významných osobnostech z Ústeckého kraje, proto tyto osobnosti z medailonků zpracovávám i na Wikipedii. Dělám tak samozřejmě s plným vědomím a se souhlasem vedení knihovny.
Rozumím tomu tedy dobře, že mám doložit písemný souhlas knihovny, abych tak mohla dále činit? Nebo mám raději přeformulovat slova textu na Wikipedii tak, aby aby shoda nebyla taková?
Díky předem za odpověď.
Lenka --SlamLenka (diskuse) 28. 10. 2021, 09:43 (CEST)Odpovědět
Dobrý den, děkuji za reakci. Jde o to chránit práva autora původního textu. Pokud tyto medailonky vydává ústecká knihovna svým jménem (bez uvedení konkrétního zaměstnance-autora), tak to je ona, a ano, v takovém případě je třeba doložit, že s uveřejněním na Wikipedii - respektive s příslušnou licencí, jak je uvedeno v šabloně - souhlasí. Podrobněji je to posláno tady v nápovědě.
Takové svolení se ovšem může týkat celého souboru textů, není třeba posílat u každého článku zvlášť. A bylo by to vynikající, kdybyste ho získala, protože to jsou nepochybně cenné a již kvalitně zpracované informace. Nápověda je trochu obsáhlá, ale to potvrzení samotné není tak obtížné. Sám ten proces podrobně neznám, ale případně doporučují obrátit se na kolegy uvedené na nápovědní stránce tady, kteří s tím pracují soustavně.
Druhá možnost je ovšem s textem knihovny pracovat jako podkladem pro vlastní zpracování, které musí být tak hluboké, aby už původní autorské právo neporušovalo. To je poměrně vysoká laťka a z vlastní zkušenosti bych řekl, že je to jednak docela náročné a jednak logicky výsledek nebývá tak dobrý.--RPekař (diskuse) 29. 10. 2021, 13:21 (CEST)Odpovědět

Wikikytička[editovat zdroj]

Moc děkuji! --SlamLenka (diskuse) 13. 3. 2022, 18:18 (CET)Odpovědět

Poděkování za účast ve výzvě WikiGap 2022[editovat zdroj]

Vážení účastníci a účastnice WikiGapu,

rádi bychom vám touto cestou poděkovali za účast v letošní výzvě Wikigap. Velmi nás těší, kolik vás přispělo k tomu důležitého projektu. Vážíme si každého nového a vylepšeného článku.

Dosáhli jsme nového rekordu WikiGapu – česká Wikipedie byla během měsíce obohacena o 431 článků! Během měsíce se zapojilo 43 lidí. Někteří v rámci editatonů, jiní samostatně. Všechny podrobnosti najdete ve statistikách nástroje hashtag, který jsme používali pro sledování projektu. Vítěze soutěže budeme kontaktovat přímo

Pro zajímavost posíláme seznam tří nejčtenějších článků (k 6. dubnu 2022), které vznikly v rámci výzvy WikiGap 2022:

  1. Jada Pinkett Smith (2 629 zobrazení)
  2. Ariana DeBose (1 016 zobrazení)
  3. Olha Perebyjnis (416 zobrazení)

Doufáme, že vás projekt bavil a že se zúčastníte i našich dalších akcí. Odebírejte náš newsletter, ať vám nic neuteče. Ještě jednou díky a krásný den, Natalia Szelachowska (WMCZ) (diskuse) 19. 4. 2022, 11:49 (CEST)Odpovědět

Vyznamenání za účast ve výzvě #Wikipedie20[editovat zdroj]

Soutěž Popiš památku[editovat zdroj]

Dobrý den, díky moc za článek Kostel svatého Petra a Pavla (Kostomlaty pod Řípem). Vzhledem k valům a ohradní zdi, což mohlo souviset s přilehlým panským dvorcem, by mohl článek zajímat ikolegu Jana Sommera, který je specialistou na opevněné kostely u nás. Ten by mohl vědět více. Hezký večer, KKDAII (diskuse) 27. 1. 2023, 22:47 (CET)Odpovědět

Poděkování za účast v soutěži Československo 1948–1989 (2022)[editovat zdroj]

Vážení účastníci a účastnice soutěže Československo 1948–1989 (2022),

rádi bychom vám touto cestou poděkovali za účast posledním ročníku soutěže. Velmi nás těší, kolik vás přispělo k tomu důležitého projektu o moderních dějinách. Rozsah témat byl obrovský a každá editace přispívá k popularizaci někdy složitých, ale důležitých témat spojených s tímto historickým obdobím státu. Během měsíce se zapojilo 36 lidí. Všechny podrobnosti najdete ve statistikách nástroje hashtag, který jsme používali pro sledování projektu.

Vítěze soutěže budeme kontaktovat přímo a pro zajímavost vám posíláme tři nejčtenější články, které vznikly nebo byly rozšířeny v rámci soutěže Československo 1948–1989 (2022):

Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa (9077 zobrazení), Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (1656 zobrazení), CZ 75 (1540 zobrazení) ke 23. 1. 2022.

Doufáme, že vás projekt bavil a že se zúčastníte i našich dalších akcí. Ještě jednou díky a krásný den.

Krásný víkend,
Natalia

--Natalia Szelachowska (WMCZ) (diskuse) 30. 1. 2023, 20:24 (CET)Odpovědět

Měsíc žen na Wikipedii 2023[editovat zdroj]

Vyznamenání za účast ve výzvě #1Lib1Ref[editovat zdroj]

Vážení účastníci květnové kampaně #1Lib1Ref,

rádi bychom vám poděkovali za doplněné citace. Moc si jich vážíme. Díky vám na Wikipedii přibylo 88 referencí. Za účast v této kampani jste si vysloužili vyznamenaní, a to historicky první, které v rámci #1Lib1Ref bylo uděleno.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User 1Lib1Ref 2023}}.

Těšíme se na vás znovu příští rok!

--Jan Sýkora (WMCZ) (diskuse) 26. 6. 2023, 01:36 (CEST)Odpovědět

Vyznamenání za účast ve výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2023[editovat zdroj]

Hezký den,

s radostí Vám uděluji toto uživatelské vyznamenání za účast v editační výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2023. Zasloužíte si ho. Díky, že usilujete o zaplnění bílých míst Wikipedie a že věnujete svůj volný čas zpřístupňování informací všem. Má to smysl.

Do výzvy se celkem zapojilo 71 editorů a založeno (nebo významně rozšířeno) bylo 260 článků. Podrobné vyhodnocení si můžete přečíst v blogovém článku.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User Měsíc žen na Wikipedii|2023}}.

Děkuji za Vaše příspěvky,

--janbery (diskuse) 12. 7. 2023, 14:12 (CEST)Odpovědět

Vyznamenání za účast ve výzvě #1Lib1Ref[editovat zdroj]

Vážené účastníce, vážení účastníci lednové kampaně #1Lib1Ref v roce 2024,

rádi bychom vám poděkovali za doplněné citace, moc si jich vážíme. Díky vám na české Wikipedii přibylo 166 referencí, což je téměř dvakrát více než minulý rok! Za účast v této kampani si samozřejmě zasloužíte vyznamenání.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User 1Lib1Ref|2024|leden}}.

Těšíme se na vás znovu v rámci květnové výzvy #1Lib1Ref!

--Jan Sýkora (WMCZ) (diskuse) 15. 2. 2024, 20:44 (CET)Odpovědět

Zapojte se do Měsíce žen na Wikipedii[editovat zdroj]

Hezký den,

na základě Vaší účasti v editačních výzvách Vás zvu k účasti v Měsíci žen na Wikipedii pořádanou spolkem Wikimedia Česká republika. Výzva už pošesté upozorňuje na to, že pouze 18 % všech biografií na Wikipedii patří ženám a pouze 10 % dobrovolných editujících Wikipedii jsou ženy.

Pro zapojení do soutěže napište do „Shrnutí editace“ hashtag #WikiGap, a to až do 8. dubna 2024.

Všechny účastníky a účastnice výzvy oceníme virtuální „medailí“, mezi 10 vítězů a vítězek porota rozdělí ceny, které do soutěže věnovala audioteka.cz, nakladatelství wo-men a časopis Heroine. Podrobnosti k soutěži a informace o požadovaných článcích najdete zde.

Zároveň Vás zvu i na editatony, kde začátečníkům s editováním pomohou zkušení lektorky a lektoři:

  • Hlavní editaton Ženy na Wikipedii se bude konat 21. března v Americkém centru od 15:00 do 18:30. Připojit se lze i online. Více informací zde.
  • 5. března pořádáme ve spolupráci s Fyzikálním ústavem Akademie věd ČR editaton Ženy ve vědě, který proběhne na Akademii věd na Národní třídě v Praze ve 14:00–18:00. Více informací zde.
  • 25. března proběhne přednáška s workshopem Ženy, média a Wikipedie ve spolupráci s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy a spolkem Studenti IKSŽ. Více informací zde.
  • Na 4. dubna připravujeme ve spolupráci se Státním oblastním archivem v Praze odborný editační seminář pro zaměstnance okresních archivů s tematikou významných žen. Více informací zde.

V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Těšíme se na Vaši účast,

--janbery (diskuse) 1. 3. 2024, 21:06 (CET)Odpovědět

Měsíc žen na Wikipedii před cílovou páskou[editovat zdroj]

Hezký den,

na základě Vaší účasti v editačních výzvách Vám chci připomenout, že výzva Měsíc žen na Wikipedii končí už v pondělí 8. dubna. Pro zapojení do soutěže o ceny nezapomeňte své příspěvky označit hashtagem #WikiGap ve „Shrnutí editace“.

Všechny účastníky a účastnice výzvy oceníme virtuální „medailí“, mezi 10 vítězů a vítězek porota rozdělí ceny, které do soutěže věnovala audioteka.cz, nakladatelství wo-men a časopis Heroine. Podrobnosti k soutěži a informace o požadovaných článcích najdete zde.

Výzva už pošesté upozorňuje na to, že pouze 18 % všech biografií na Wikipedii patří ženám a pouze 10 % dobrovolných editujících Wikipedii jsou ženy.

V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz. Pro osobní konzultaci s dokončením článků se můžete připojit do Online Wikiporadny, ta probíhá každé pondělí od 18:00 na platformě Google Meet (zde).

Hodně štěstí,

--janbery (diskuse) 3. 4. 2024, 12:57 (CEST)Odpovědět

Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu[editovat zdroj]

Dobrý den,

jako aktivního editora Vás prosíme o pomoc při tvorbě strategického plánu spolku Wikimedia Česká republika do roku 2027. Pomozte nám rozhodnout, jakým směrem se mají programy pro editory v následujících třech letech ubírat. O vyplnění krátkého dotazníku Vás prosíme do 1. května 2024, obsahuje 7 otázek a zabere to asi 5 minut.

Vyplňte dotazník pro editory

V rámci probíhajících příprav strategického plánu spolku WMČR na léta 25–27 běží paralelně řada procesů. Různými formami postupně oslovujeme definované cílové skupiny. V rámci možností se snažíme o maximální stručnost a efektivitu, ptáme se vždy na to, co je pro danou skupinu primárně relevantní.

Více informací k procesu a průběhu přípravy SP najdete na pro tyto účely zřízené veřejné stránce. Na editorský dotazník navazuje termínově setkání se správci a patrolou – v gesci Pavla Bednaříka. V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Děkujeme za zapojení,

--janbery (diskuse) 20. 4. 2024, 21:09 (CEST)Odpovědět

Zapojení do přípravy Komunitní Wikikonference[editovat zdroj]

Dobrý den, Lenko,

s blížícím se termínem Komunitní Wikikonference, která proběhle 9. listopadu 2024 v Kampusu Hybernská, bych se rád zeptal, zda byste měl zájem zapojit se do programové skupiny. V případě, že by Vás to zaujalo, pošlu Vám více informací. Aktuálně bych Vás chtěl poprosit „pouze“ o zapsání do seznamu Zájemci na stránce Wikikonference a zaslání Vašeho e-mailu. Děkuji a těším se na případnou spolupráci. --Pavel Bednařík (WMCZ) (diskuse) 30. 4. 2024, 12:23 (CEST)Odpovědět