Atletika na Letních olympijských hrách 1948

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Atletika na
Letních olympijských hrách 1948
Piktogram atletiky Olympijské kruhy
Sprinty
100 m   muži   ženy
200 m muži ženy
400 m muži
Střední tratě
800 m muži
1500 m muži
Dlouhé tratě
5 000 m muži
10 000 m muži
Marathon muži
Překážky
80 m překážek ženy
110 m překážek muži
400 m překážek muži
Steeplechase muži
Štafety
4×100 m muži ženy
4×400 m muži
Chůze
10 km muži
50 km muži
Skoky
Dálka muži ženy
Trojskok muži
Výška muži ženy
Tyč muži
Vrhy a hody
Koule muži ženy
Disk muži ženy
Oštěp muži ženy
Kladivo muži
Víceboje
Desetiboj muži

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Výkon Stříbro Výkon Bronz Výkon
100 m  Harrison Dillard
Spojené státy americké (USA)
10.3  Barney Ewell
Spojené státy americké (USA)
10.4  Lloyd LaBeach
Panama (PAN)
10.6
200 m  Melvin Patton
Spojené státy americké (USA)
21.1  Barney Ewell
Spojené státy americké (USA)
21.1  Lloyd LaBeach
Panama (PAN)
21.2
400 m  Arthur Wint
Jamajka (JAM)
46.2  Herb McKenley
Jamajka (JAM)
46.4  Mal Whitfield
Spojené státy americké (USA)
46.8
800 m  Mal Whitfield
Spojené státy americké (USA)
1:49.2  Arthur Wint
Jamajka (JAM)
1:49.5  Marcel Hansenne
Francie (FRA)
1:49.8
1500 m  Henry Eriksson
Švédsko (SWE)
3:49.8  Lennart Strand
Švédsko (SWE)
3:50.4  Wim Slijkhuis
Nizozemsko (NED)
3:50.4
5000 metrů  Gaston Reiff
Belgie (BEL)
14:17.6  Emil Zátopek
Československo (TCH)
14:17.8  Wim Slijkhuis
Nizozemsko (NED)
14:26.8
10 000 metrů  Emil Zátopek
Československo (TCH)
29:59.6  Alain Mimoun
Francie (FRA)
30:47.4  Bertil Albertsson
Švédsko (SWE)
30:53.6
110 metrů překážek  William Porter
Spojené státy americké (USA)
13.9  Clyde Scott
Spojené státy americké (USA)
14.1  Craig Dixon
Spojené státy americké (USA)
14.1
400 metrů překážek  Roy Cochran
Spojené státy americké (USA)
51.1  Duncan White
Šrí Lanka (SRI)
51.8  Rune Larsson
Švédsko (SWE)
52.2
3000 m překážek  Tore Sjöstrand
Švédsko (SWE)
9:04.6  Erik Elmsäter
Švédsko (SWE)
9:08.2  Göte Hagström
Švédsko (SWE)
9:11.8
4×100 m Spojené státy americké (USA)
Barney Ewell
Lorenzo Wright
Harrison Dillard
Melvin Patton
40.6 Velká Británie (GBR)
Alastair McCorquodale
John Gregory
Kenneth Jones
John Archer
41.3 Itálie (ITA)
Michele Tito
Enrico Perucconi
Carlo Monti
Antonio Siddi
41.5
4×400 m Spojené státy americké (USA)
Roy Cochran
Cliff Bourland
Arthur Harnden
Mal Whitfield
3:10.4 Francie (FRA)
Jean Kerebel
Francis Schewetta
Robert Chef D'Hotel
Jacques Lunis
3:14.8 Švédsko (SWE)
Kurt Lundquist
Lars-Erik Wolfbrandt
Folke Alnevik
Rune Larsson
3:16.0
Maratonský běh  Delfo Cabrera
Argentina (ARG)
2:34:51.6  Tom Richards
Velká Británie (GBR)
2:35:07.6  Étienne Gailly
Belgie (BEL)
2:35:33.6
Chůze na 10 km (silnice)  John Mikaelsson
Švédsko (SWE)
45:13.2  Ingemar Johansson
Švédsko (SWE)
45:43.8  Fritz Schwab
Švýcarsko (SUI)
46:00.2
Chůze na 50 km (silnice)  John Ljunggren
Švédsko (SWE)
4:41:52  Gaston Godel
Švýcarsko (SUI)
4:48:17  Tebbs Lloyd Johnson
Velká Británie (GBR)
4:48:31
Skok do dálky  Willie Steele
Spojené státy americké (USA)
7.825 m  Theo Bruce
Austrálie (AUS)
7.55 m  Herbert Douglas
Spojené státy americké (USA)
7.54 m
Trojskok  Arne Åhman
Švédsko (SWE)
15.40 m  George Avery
Austrálie (AUS)
15.36 m  Ruhi Sarialp
Turecko (TUR)
15.02 m
Skok do výšky  John Winter
Austrálie (AUS)
1.98 m  Bjorn Paulson
Norsko (NOR)
1.95 m  George Stanich
Spojené státy americké (USA)
1.95 m
Skok o tyči  Guinn Smith
Spojené státy americké (USA)
4.30 m  Erkki Kataja
Finsko (FIN)
4.20 m  Robert Richards
Spojené státy americké (USA)
4.20 m
Vrh koulí  Wilbur Thompson
Spojené státy americké (USA)
17.12 m  Jim Delaney
Spojené státy americké (USA)
16.68 m  Jim Fuchs
Spojené státy americké (USA)
16.42 m
Hod diskem  Adolfo Consolini
Itálie (ITA)
52.78 m  Giuseppe Tosi
Itálie (ITA)
51.78 m  Fortune Gordien
Spojené státy americké (USA)
50.77 m
Hod oštěpem  Tapio Rautavaara
Finsko (FIN)
69.77 m  Steve Seymour
Spojené státy americké (USA)
67.56 m  József Várszegi
Maďarsko (HUN)
67.03 m
Hod kladivem  Imre Németh
Maďarsko (HUN)
56.07 m  Ivan Gubijan
Jugoslávie (YUG)
54.27 m  Robert Bennett
Spojené státy americké (USA)
53.73 m
Desetiboj  Bob Mathias
Spojené státy americké (USA)
7139  Ignace Heinrich
Francie (FRA)
6974  Floyd Simmons
Spojené státy americké (USA)
6950

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlato Výkon Stříbro Výkon Bronz Výkon
100 m  Fanny Blankers-Koenová
Nizozemsko (NED)
11.9  Dorothy Manley
Velká Británie (GBR)
12.2  Shirley Stricklandová
Austrálie (AUS)
12.2
200 m  Fanny Blankers-Koenová
Nizozemsko (NED)
24.4  Audrey Williamson
Velká Británie (GBR)
25.1  Audrey Patterson
Spojené státy americké (USA)
25.2
80 metrů překážek  Fanny Blankers-Koenová
Nizozemsko (NED)
11.2  Maureen Gardner
Velká Británie (GBR)
11.2  Shirley Stricklandová
Austrálie (AUS)
11.4
4×100 m Nizozemsko (NED)
Xenia Stad-de Jong
Netty Witziers-Timmer
Gerda van der Kade-Koudijs
Fanny Blankers-Koenová
47.5 Austrálie (AUS)
Shirley Stricklandová
June Maston
Betty McKinnon
Joyce King
47.6 Kanada (CAN)
Viola Myers
Nancy MacKay
Diane Foster
Patricia Jones
47.8
Skok do dálky  Olga Gyarmatiová
Maďarsko (HUN)
5.695 m  Noemí Simonetto de Portela
Argentina (ARG)
5.60 m  Ann-Britt Leyman
Švédsko (SWE)
5.575 m
Skok do výšky  Alice Coachmanová
Spojené státy americké (USA)
1.68 m  Dorothy Tylerová
Velká Británie (GBR)
1.68 m  Micheline Ostermeyerová
Francie (FRA)
1.61 m
Vrh koulí  Micheline Ostermeyerová
Francie (FRA)
13.75 m  Amelia Piccinini
Itálie (ITA)
13.09 m  Ine Schäffer
Rakousko (AUT)
13.08 m
Hod diskem  Micheline Ostermeyerová
Francie (FRA)
41.92 m  Edera Cordiale
Itálie (ITA)
41.17 m  Jacqueline Mazeas
Francie (FRA)
40.47 m
Hod oštěpem  Herma Baumová
Rakousko (AUT)
45.57 m  Kaisa Parviainen
Finsko (FIN)
43.79 m  Lily Carlstedt
Dánsko (DEN)
42.08 m

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Umístění Stát Zlato Zlato Stříbro Stříbro Bronz Bronz Celkem Celkem
1 Spojené státy americké 12 5 10 27
2 Švédsko 5 3 5 13
3 Nizozemsko 4 0 2 6
4 Francie 2 3 3 8
5 Maďarsko 2 0 1 3
6 Austrálie 1 3 2 6
7 Itálie 1 3 1 5
8 Finsko 1 2 0 3
Jamajka 1 2 0 3
10 Argentina 1 1 0 2
Československo 1 1 0 2
12 Rakousko 1 0 1 2
Belgie 1 0 1 2
14 Velká Británie 0 6 1 7
15 Švýcarsko 0 1 1 2
16 Cejlon 0 1 0 1
Norsko 0 1 0 1
Jugoslávie 0 1 0 1
19 Panama 0 0 2 2
20 Kanada 0 0 1 1
Dánsko 0 0 1 1
Turecko 0 0 1 1