Ztracené světlo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ztracené světlo
Autor Michael Connelly
Původní název Lost Light
Překladatel Jiří Kobělka
Země USA
Jazyk anglický
Žánry detektivka
Datum vydání 2003
Česky vydáno 2003
Počet stran 312
ISBN 80-7303-154-X
Předchozí a následující díl
Město kostí Temné proudy
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ztracené světlo je devátým románem ze série knih s detektiven Harrym Boschem amerického spisovatele detektivních knih Michaela Connellyho. Je to první román s Boschem, v němž je použito vyprávění v první osobě. Všechny předchozí knihy v sérii používají vyprávění ve třetí osobě.

Děj knihy[editovat | editovat zdroj]

Ztracené světlo je první knihou, která se odehrává po Boschově odchodu z LAPD do výslužby na konci předchozího románu. Bosch získal licenci soukromého vyšetřovatele a pouští se do starého případu vraždy filmové produkční asistentky, ke které došlo během natáčení filmu. Během vyšetřování se dostane do kontaktu se svou bývalou ženou Eleanor Wishovou, která se nyní věnuje dráze profesionální pokerové hráčky v Las Vegas. Na konci knihy se Bosch dozví, že má společně s Eleanor malou dceru.

V jedné části se v knize objevuje část básně z knihy „Exile’s Letter“ od Ezry Pounda: "K čemu je mluvení a mluvení nikdy nekončí. V srdci věci nikdy nekončí."

CD[editovat | editovat zdroj]

První pevné vydání Ztraceného světla obsahuje cédéčko s jazzovou hudbou, kterou poslouchá Harry Bosch. Je zde hudba Arta Peppera, Sonnyho Rollinse a Johna Coltranea.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Lost Light na anglické Wikipedii.