Znásilňování chapadlem

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Utagawa Kunijoši: Tamatori odcizila šperk Dračího Krále a nyní je za to potrestána

Znásilňování chapadlem (japonsky: 触手強姦, šokušu gókan) je námět, který se může nacházet v některých hororových hentai titulech, kde nejrůznější chapadlovité kreatury (obvykle fiktivní monstra) znásilňují nebo nějak pronikají do ženy, antropomorfní bytosti nebo futanari (ženy s pohlavním znakem muže). Žánr je populární v japonském erotickém průmyslu a také je terčem mnoha parodií.

Kultura[editovat | editovat zdroj]

Manga s názvem Urocukidódži (1986) od Tošio Maedy se dá považovat za moderní příklad chapadlového porna, kde se také zdůrazňuje sexuální násilí. Maeda vysvětluje, že vymyslel způsob, jak obejít normy japonské cenzury (je zakázáno zobrazovat ochlupení a penisy), ale už se nikde nezakazuje zobrazování sexuálních styků s chapadly, s roboty, apod.

Media[editovat | editovat zdroj]

Tento žánr je zobrazován v následujících filmových dílech

Znásilňování chapadlem bylo také předmětem parodie:

  • Skeč v Robot Chicken, epizoda "Love, Maurice". Chapadlovité monstrum zavolá školačku a zeptá se jí jestli s ním půjde ven na filmy, ale ona mu odmítne.
  • Mnemosyne LLC zveřejnili hroznově ochucený nápoj nazvaný 'Tentacle Grape' (tentacle znamená chapadlo, grape anglicky znamená hrozno, což je podobné s rape (znásilnění))

Znásilňování chapadlem se dokonce objevilo i v jednom hraném filmu, Galaxy of Terror (1981), ve kterém postava Dameia (Taaffe O'Connell) byla znásilněna velkým zeleným červem.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Tentacle erotica na anglické Wikipedii.