Willy Rampf

From Wikipedie
Jump to navigation Jump to search
Willy Rampf
Narození 20. června 1953 (66 let)
Düsseldorf
Alma mater Mnichovská univerzita
Hochschule für angewandte Wissenschaften München
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Willi Rampf (* 20. června 1953 v Maria Thalheim) je technický ředitel týmu formule 1, BMW Sauber.

Willi Rampf studoval na odborné vysoké škole v Mnichově, obor inženýrství dopravních vozidel a od roku 1979 byl zaměstnaný u BMW v Mnichově jako inženýr ve vývojovém oddělení. V letech 1989 - 1993 pracoval pro BMW v Jižní Africe, kde se také poprvé setkal s formulí 1. Před tím se Willy zajímal pouze o motorkářské sporty.

Peter Sauber v roce 1993 v Kyalami v Jihoafrické republice debutoval se svým vlastním týmem formule 1. Na tento závod byl pozván taky Willy Rampf, který po půl roce s Peterem Sauberem podepsal smlouvu jako závodní inženýr.

Willy Rampf vykonával tři roky závodního inženýra Heinz-Haraldu Frentzenovi a v sezóně 1997 pro závodníky Nikolu Lariniho, Norberta Fontaniho a Gianniho Morbidelliho. Po čtyřech letech ve formuli 1 se rozhodl vrátit zpět k BMW.

V Mnichově vedl projekt motorkářský projekt BMW pro rally Paříž-Dakar, kde byl taktéž úspěšný: Pilot BMW Richard Sainct vyhrál pouštní rally suverénním způsobem. Koncem roku 1999 nastartoval Willy Rampf svou druhou kariéru v u Sauberu (Sauber-Petronas), kde od 1. dubna 2000 zastává funkci technického ředitele a má na starosti koncepci závodního vozu, konstrukci, vývoj a nasazování vozu na závodech.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Willy Rampf na německé Wikipedii.