Wikipedie:Pod reálnou lípou/Praha, 21. listopadu 2016

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Další pravidelné setkání naší komunity se uskuteční opět v hospodě Respublica (Bělehradská 55, 120 00 Praha 2). Tentokrát bylo připraveno po delší časové pauze.

Místo a čas[editovat | editovat zdroj]

Hospoda Respublica Od 18 hodin.

  • Máme zamluvený malý salonek

Program[editovat | editovat zdroj]

  • Oslava a zapití uděleného grantu
  • Diskuze o budoucím umístění kanceláře a návštěvy vytipovaných míst

Zúčastní se[editovat | editovat zdroj]

Omlouvá se[editovat | editovat zdroj]

  • a víc než dva dny dopředu by to fakt neslo? Zvlášť, když chceš řešit poměrně důležitý otázky.--frettie.net (diskuse) 19. 11. 2016, 11:26 (CET)
    • Šlo. Mohl jsem to oznámit e-mailem už v pondělí :-( Řadě lidí jsem to mnohem dříve napsal přes fb, ale i tak. --Aktron (|) 19. 11. 2016, 16:26 (CET)
  • Také už mám v téže době jiné povinnosti. --Mmh (diskuse) 19. 11. 2016, 11:33 (CET)

Diskuse[editovat | editovat zdroj]

Navrhuji, aby se dalo napevno, že srazy jsou každou třetí středu v měsíci (tedy žádná změna). Jen s tím, že prostě budou. Pak bude celkem jedno, když se člověk dozví až pár dní předem, kde. O to, aby se to rezervovalo, se postará někdo, kdo si to vezme na hrb. Když ne, tak rada WM CZ. --Packa (diskuse) 19. 11. 2016, 11:52 (CET)

Ahoj, ale tohle je sraz, který je napevno, protože se vždycky jednalo o třetí pondělky v měsíci. Bohužel v minulých měsících sraz nikdo oficiálně nevyhlásil. — Jagro (diskuse) 19. 11. 2016, 14:17 (CET)
Packovo řešení se mi líbí, ale odkud ho napadla ta středa, to netuším :-) Držme se toho, na co jsme zvyklí. Navíc ve středu je Wikiklub, a to až do cca 19:30 - 20:00... Nemám problém booknout takovou akci na víc měsíců dopředu, aby to nechodilo 2 dny předem mailem. --Aktron (|) 19. 11. 2016, 16:28 (CET)
To byl omyl, teprve se po týdenním výpadku rozjíždím :-) Samozřejmě Po.
Ještě malá technická: nejde si, pokud vím, nastavit sledování nových podstránek. Jinými slovy: i když mám nastavené sledování stránky Pod reálnou lípou, nedozvím se, že někdo založil stránku Pod reálnou lípou/Praha, 21. listopadu 2016. Čili je nutné dát odkaz nebo jinou podobnou informaci i do nadřazené stránky, včetně konkrétního shrnutí editace. --Packa (diskuse) 19. 11. 2016, 17:34 (CET)
Mno, můžeš sledovat i zatím neexistující články/podstránky. Tak si zkrátka klikni tady na hvězdičku a snad už ti nic neunikne. :-D (Ne že by to bylo zrovna praktické...) --Vojtěch Veselý (diskuse) 19. 11. 2016, 17:41 (CET)
Ano, ale musím vědět, jak se ten článek bude jmenovat. To opravdu není, ani v tomto případu, kdy si datum mohu jednoduše najít, moc praktické.
@Aktron:: Booknout dopředu měsíc klidně, ale dát lidem vědět skutečně ten týden, max. deset dní dopředu. Jinak zapomenou. --Packa (diskuse) 19. 11. 2016, 19:24 (CET)
@Aktron, Packa, Vojtěch Veselý: V Brně to děláme prostě tak, že aktualizujeme úvodní trvalou stránku (u vás jí je Wikipedie:Pod reálnou lípou/Praha), a to prostřednictvím změny pozvánky – u vás je to Wikipedie:Pod reálnou lípou/Praha/pozvánka. Tento systém vytvořil a na žádost někoho z pražské komunity dal i vám k dispozici Bazi, ale bohužel zjevně nenašel dostatečné obliby (nebo jen známosti?). Já jsem ho vylepšil o sadu šablon Sraz, která zajišťuje automatické aktualizace dat a odkazů na mnoha místech, ale pro její užitečné fungování je potřeba znát datum minimálně jednoho příštího srazu předem, takže se hodí spíše na pravidelné srazy (v takovém případě dokonce dovede ta data z pokynu typu „třetí středa v měsíci“ i sama počítat!) – i tato šablona je nicméně alespoň teoreticky i vám k dispozici. Problém, který popsal Packa, se dá snadno řešit tím, že se stránka založí (a restaurace rezervuje) klidně i pár týdnů dopředu – to se dle zkušenosti přihlásí první štamgasti a lidé, kteří sledují nějakou stránku – a následně se asi tak ten týden předem rozešle pozvánka všem registrovaným zájemcům. Pozvánka je ta, která je ve zmíněné podstránce, a posílá se lidem ze seznamu na zmíněné hlavní stránce srazů ve vašem městě. V tom seznamu jsou teď za Prahu jenom tři lidi, bylo by nutné ho na začátku zpropagovat, případně s odvahou rozšířit o víceméně pravidelné účastníky. Pak se jim dá poslat stejná pozvánka jednomu po druhém přes obrázek, který se zobrazuje u jejich jmen, nebo nově s minimem snahy i přes systém MassMessage (k němu má ale přístup jen správce). Velmi si přeju, aby se i v Praze podařilo zavést pravidelné srazy s pravidelnou solidní účastí, protože to velmi pomáhá držet komunitu a ocení to dle ohlasů i mnoho lidí, kteří si třebas i jen čtou pak zápisy ze srazů on-line. Sice je v Praze kancelář WMČR a mnoho akcí se koná tam, ale pravidelná setkání u jídla a pití na neutrální půdě s nějakým tím programem to asi plně nahradit nedovede. --Blahma (diskuse) 25. 11. 2016, 00:46 (CET)
Není ani tak problém v technické části (šablony, jak propagovat apod.), spíš v Praze momentálně není energie srazy nějak víc prožívat. Mít program a lidi co přijdou. Ale věřím, že časem se to zlepší. Jinak v současném kanclu se prakticky žádné akce nekonají, v novém by to mělo být o dost lepší. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 25. 11. 2016, 01:36 (CET)