Velká filmová loupež

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Velká filmová loupež
Země ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jazyk čeština
Délka 77 minut
Žánr komedie
Scénář Oldřich Lipský
Martin Bezouška
Dušan Kukal
Režie Oldřich Lipský
Zdeněk Podskalský
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Oldřich Kaiser
Jiří Lábus
Jaroslav Moučka
Hudba Vítězslav Hádl
Kamera Emil Sirotek
Střih Dalibor Lipský
Výroba a distribuce
Premiéra 1. ledna 1987
Distribuce Ústřední půjčovna filmů
Velká filmová loupež na FPČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Velká filmová loupež je československá filmová komedie, kterou v roce 1986 točil režisér Oldřich Lipský a po jeho náhlé smrti (zemřel 19. 10. 1986 během natáčení) dílo dokončil Zdeněk Podskalský. Prakticky celý děj filmu se odehrává na jednom místě – v paláci U Hybernů (resp. v jeho těsné blízkosti) na pozadí velké výstavy "Přehlídka 40 let československé znárodněné kinematografie" a vystupuje v něm většina tehdejších populárních československých herců, mnozí z nich "sami za sebe".

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj se točí okolo vynálezu superholografu, který umožňuje přesun lidí mezi skutečným a filmovým světem. Vynález se dostane do rukou nic netušících komiků, popřípadě jejich dvojníků - amatérských podvodníčků, a ti všichni se stanou terčem zájmu pětice gangsterů.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Na filmu pracovali tři příslušníci známého rodu Lipských – hlavním režisérem filmu byl Oldřich Lipský, Oldřichův syn Dalibor Lipský střihačem a Oldřichův bratr Lubomír Lipský se zde ukázal ve své populární roli svérázného vrátného Hlustvisiháka.

Na webových stránkách fanoušků značky Tatra, zejména vozů Tatra 613, jsou k vidění oblíbené scény z příjezdu delegací k paláci U Hybernů. V kontrastu s tím je prezentováno "úsporné barrandovské autíčko" Fiat 500, ve kterém se na výstavu dostavilo odhadem 20 dalších herců.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]