Turistická značená trasa 4285

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Turistická značená trasa 4285
Trasa 4285 prochází areálem Lázní Sedmihorky
Trasa 4285 prochází areálem Lázní Sedmihorky
Základní informace
Typturistická stezka
Délka1,5 km
ProvozovatelKlub českých turistů
Značenízelená turistická značka zelená značka
Sezónaceloroční
Lokalizace
PolohaJičínská pahorkatina
ČeskoČesko Česko, Okres Semily
StartHrubá Skála (zámek)
CílSedmihorky, Lázně
Výškový rozdíl92 m
Nejvyšší bodpočáteční rozcestí 367 m
Nejnižší bodkoncové rozcestí 275 m
Zajímavostiviz turistické zajímavosti na trase
Některá data mohou pocházet z datové položky.

zelená turistická značka Turistická značená trasa 4285 je 1,5 km dlouhá[1] zeleně značená trasa Klubu českých turistů v okrese Semily spojující zámek Hrubou Skálu s Lázněmi Sedmihorky. Převažující směr trasy je severní.[2] Trasa vede po území CHKO Český ráj a přírodní rezervace Hruboskalsko.

Průběh trasy[editovat | editovat zdroj]

Turistická trasa 4285 má svůj počátek v nadmořské výšce 367 m u zámku Hrubá Skála na rozcestí s červeně značenou Zlatou stezkou Českého ráje a žlutě značenou trasou 7318 na hrad Valdštejn. Okamžitě prudce klesá soutěskou Myší díra na rozcestí s modře značenou trasou 1888 Vyskeř - Hrubá Skála, se kterou pokračuje v souběhu. Společně klesají po pěšině mezi skalami na asfaltovou komunikaci přicházející z Hrubé Skály a po ní pokračují přes hřeben kolem sochy svatého Prokopa na rozcestí Osudová, kde souběh končí. Trasa 4285 pokračuje po asfaltové komunikaci souběžně s naučnou stezkou Hruboskalsko lesem severním směrem do Lázní Sedmihorky. Zde trasa končí v nadmořské výšce 275 m na rozcestí s modře značenou trasou 1937 vedoucí od Kopicova statku do Sedmihorek.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Trasa měla dříve svůj počátek ve Věžickém údolí, ale na tento úsek byla přetrasována Zlatá stezka Českého ráje a tím pádem došlo k jeho přeznačení na červenou barvu.[3]

Turistické zajímavosti na trase[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]