Tajemství Oslího ostrova

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Tajemství Oslího Ostrova)
Tajemství Oslího ostrova
Základní informace
VývojářPterodon Software
VydavatelVochozka Trading
PlatformaDOS
Datum vydání1994[1]
Žánradventura
Herní módsingleplayer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tajemství Oslího ostrova (někdy zkráceně nazývaná Too) je počítačová hra, grafická point and click adventura, vyvinutá českými vývojáři v roce 1994 a zároveň první česká, celoplošně distribuovaná hra pro PC.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Vznikla jako parodie na úspěšnou sérii Monkey Island, ve které v hlavní roli vystupuje postava Guybrushe Threepwooda (v Too Gajbraš Trípvůd). Děj navazuje první díl originální série The Secret of Monkey Island jakoby zastává díl druhý. Pirát Gajbraš Trípvůd přežil ztroskotání své lodi a snaží se dostat z ostrova obydleného mluvícími osly. Vlivem nespecifikované nehody zbylo na ostrově již jen pár oslů a oslí chrám, ten však obývá Gajbrašovo nepřítel, pirát LeGek.

Zpracování[editovat | editovat zdroj]

Hra je v rozlišení 320x200 a obsahuje 25 lokací. Vyznamenal ji především humor. I když byla hra v českých periodikách nadhodnocována, zejména pro domácí původ, nedisponovala kvalitním grafickým zpracováním ani dostatečnou délkou hraní v porovnání s tituly vycházejícími v zahraničí. V roce 2000 byla hra uvolněna jako freeware.[2]

Kompatibilita[editovat | editovat zdroj]

Minimální požadavky hry byly PC s MS-DOS, CPU 286, 1 MB RAM, média 3,5" diskety a ovládání přes počítačovou myš. Na moderních počítačích s Microsoft Windows se hra obvykle hraje v emulátoru DOSBox.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Andrej Brabec, Rozhovor o Tajemství Oslího ostrova: Nechápu, jak to někdo mohl hrát, 21. srpna 2014
  2. Tajemství Oslího ostrova [online]. Databáze-her.cz. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]