Szymon Pawłowski

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Szymon Pawłowski
Stranická příslušnost
Členství Liga polských rodin

Narození 5. prosince 1978 (40 let)
Sanok
Profese politik a novinář
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Szymon Jerzy Pawłowski [šymon ježi pavuovski] (* 5. prosince 1978 Sanok) je polský politik, poslanec Sejmu za Ligu polských rodin.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Szymon Pawłowski vystudoval ekonomii v Krakově a v minulosti byl aktivní ve Všepolské mládeži. Do Sejmu byl zvolen ve volbách v roce 2005 ve varšavském volebním obvodu.

Kontroverze[editovat | editovat zdroj]

V říjnu a prosinci 2005 zveřejnil největší polský bulvární deník Fakt fotografii, kde poslanci LPR Bogusław Sobczak a Szymon Pawłowski měli zdvižené ruce a podle deníku šlo o nacistický pozdrav. Oba dva poslanci prohlásili, že nejde o nacistický pozdrav, že si ve skutečnosti pouze objednávali pivo a prohlásili, že je nepřípustné, aby německý bulvár takto hnusně diskreditoval polské členy parlamentu, kteří pocházejí z formace, která nejrozhodněji brání polské národní zájmy[1] (majitelem deníku Fakt je německé vydavatelství Axel Springer). Krakovská prokuratura v březnu 2006 šetření odložila s odůvodněním, že akce nebyla veřejná, byla pro uzavřenou společnost a samotné zdvižení ruky připomínající pozdrav 'Sieg Heil' není propagací fašismu.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Citát dle [1]
  2. Dle [2] Archivováno 11. 3. 2007 na Wayback Machine, [3] Archivováno 11. 3. 2007 na Wayback Machine, [4], [5] Archivováno 13. 3. 2007 na Wayback Machine (polsky, rekapitulace, citace polské tiskové kanceláře PAP)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]