Světlana Glaserová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Světlana Glaserová
Narození24. března 1956 (67 let)
Praha
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Povoláníspisovatelka, scenáristka, animátorka a ilustrátorka
ChoťBedřich Glaser malíř, animátor
RodičeVáclav Klička
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Světlana Glaserová, roz. Kličková (* 24. března 1956 Praha) je česká spisovatelka, scenáristka, animátorka a ilustrátorka.

Život

Narodila se v Praze, jako druhá ze tří dětí spisovatele Václava Kličky. Po základní škole studovala SUPŠ v Praze, obor Animovaný film, kterou ukončila maturitou v roce 1976.

V letech 1977 – 1978 byla krátce zaměstnána v České televizi jako animátorka. Se svými malovanými šperky se zúčastnila několika ročníků Salónu mladých výtvarníků v Praze. Po roce 1989 spolupracovala se svým mužem Bedřichem Glaserem na společných projektech a napsala několik scénářů ke krátkým animovaným filmům, které společně s manželem realizovala za podpory Fondu pro českou kinematografii MKČR. Jako scenáristka se v r. 2000 umístila se svým scénářem pro celovečerní film „Náhoda“ mezi šesti finalisty v soutěži vyhlášené Sundance Institutem Nadace Roberta Redforda.

Od r. 2009 se jako předsedkyně o.s. Společná obrana intenzivně věnuje potírání nekalých obchodních praktik různých nepoctivých obchodních subjektů a pomoci občanům, kteří se stali jejich oběťmi.[1] Touto otázkou se zabývá i její první kniha Kdopak by se šmejdů bál?, kterou vydala v roce 2015.

Osobní život

Od roku 1977 je vdaná, jejím manželem je Bedřich Glaser, malíř, režisér a animátor (mimo jiné téměř všech filmů Jana Švankmajera od roku 1979). Má čtyři děti: Magdalena 1978, Karolina 1979, Michael 1990, Martin 1992.

Dílo

Knihy

  • Kdopak by se šmejdů bál?, 2015 (nakl. Euromedia Group)
  • Rusanda na větvi, 2016 (nakl. Euromedia Group)
  • Trosečník sibiřský, 2018 (nakl.Albatros-PLUS)

Reference

Externí odkazy