Stephen LaBerge

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stephen LaBerge
Narození 1947 (72–73 let)
Alma mater Arizona State University (do 1967)
Stanfordova univerzita (do 1980)
Zaměstnavatel The Lucidity Institute (od 1987)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Stephen LaBerge (* 1947) je psycholog v oblasti vědeckého studia lucidního snění. V roce 1967 získal titul bakaláře v oboru matematiky. Začal zkoumat lucidní snění v psychofyziologii na Stanfordově univerzitě.Vyvinul techniku umožňující sebe a jiné lidi dostat do lucidního snu nejvíce pozoruhodná technika je MILD (mnemotechnické indukce lucidního snu), která byla nezbytná pro mnoho forem experimentování. V roce 1987, založil Institute, organizaci, která podporuje výzkum lucidní snění, stejně jako kurzy pro širokou veřejnost o tom, jak dosáhnout lucidního snu.První signál zažil z potvrdil Alan Worsleye za studium v ​​Anglii, ale jeho skupina se zveřejňuje své výsledky až později. I když tato technika je jednoduchá, otevře široké možnosti nových výzkumů snů a shazuje tak jiné odborné vědce, popř. oneirology.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Stephen LaBerge, Ph.D., se narodil roku 1947. Jako syn důstojníka vojenského letectva měl šanci vidět kus světa a záhy si vybudoval živý zájem o vědu jako nástroj k pochopení vesmíru, v němž žijeme.

Po dvou letech studia matematiky na Univerzitě v Arizoně získává roku 1967 bakalářský titul a pouští se do studia fyzikální chemie na Stanfordově univerzitě. Po přerušení stráveném hledáním Svatého grálu se na Stanford vrací, aby zde položil základy svého průkopnického výzkumu lucidního snění.

V roce 1980 získává doktorát z psychofyziologie a díky úspěšným experimentům ve spánkové laboratoři se mu daří s konečnou platností přesvědčit vědeckou komunitu o existenci lucidního snění. Od té doby zde pokračuje ve své práci, studiu lucidních snů a psychofyziologických vztahů mezi různými stavy vědomí. V roce 1988 zakládá Lucidity Institute, jehož cílem je výzkum potenciálu vědomí a aplikace získaných poznatků k zlepšení kvality lidského zdraví a života.