Stephen LaBerge

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stephen LaBerge
Narození1947 (74–75 let)
Alma materArizona State University (do 1967)
Stanfordova univerzita (do 1980)
Povolánípsycholog
ZaměstnavatelThe Lucidity Institute (od 1987)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Stephen LaBerge (* 1947) je psycholog v oblasti lucidního snění. V roce 1967 získal titul bakaláře v oboru matematiky. Začal zkoumat lucidní snění v psychofyziologii na Stanfordově univerzitě. V roce 1987 založil Lucidity Institute, organizaci, která podporuje výzkum lucidního snění, stejně jako kurzy pro širokou veřejnost o tom, jak lucidního snu dosáhnout.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Stephen LaBerge, Ph.D., se narodil roku 1947. Jako syn důstojníka vojenského letectva měl šanci vidět kus světa a záhy si vybudoval živý zájem o vědu jako nástroj k pochopení vesmíru.

Po dvou letech studia matematiky na Univerzitě v Arizoně získává roku 1967 bakalářský titul a pouští se do studia fyzikální chemie na Stanfordově univerzitě. Zde také položil základy svého průkopnického výzkumu lucidního snění.

V roce 1980 získává doktorát z psychofyziologie, a díky úspěšným experimentům ve spánkové laboratoři se mu daří s konečnou platností přesvědčit vědeckou komunitu o existenci lucidního snění. Od té doby zde pokračuje ve své práci, studiu lucidních snů a psychofyziologických vztahů mezi různými stavy vědomí. V roce 1988 zakládá Lucidity Institute, jehož cílem je výzkum potenciálu vědomí a aplikace získaných poznatků ke zlepšení kvality lidského zdraví a života.