Výška (letectví): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 47 bajtů ,  před 2 lety
úprava definice převodní hladiny
m (Tečka)
(úprava definice převodní hladiny)
 
Při letu ve velkých výškách již nehrozí nebezpečí srážky se zemí, ale je třeba udržovat vertikální rozestupy mezi letadly. Pokud si všechna letadla nastaví na výškoměru stejný tlak (v tomto případě standardní), a budou udržovat přidělené letové hladiny, budou mít sice během letu různou nadmořskou výšku, ale neustále bude zajištěn bezpečný výškový rozestup mezi nimi.
Standardní tlak se nastavuje po vzletu při prostoupávání tzv. '''převodní nadmořské výšky''', která je pevně daná. V ČR je 5000 ft AMSL. Zpět na QNH se výškoměr přestavuje při proklesávání tzv. '''převodní hladiny''', což je nejnižší použitelná hladina, nadkterá převodníje výškou.alespoň (Většinou1000 toft býváa FLméně než 602000 ft nad převodní nadmořskou výškou. Ta však nemůže býtnení pevně stanovena, protožemění pokudse budepodle dostatečně nízkýaktuálního QNH, bude FL 60 níž než 5000 ft nad mořem, tzn pod převodní výškou.)
Vrstva mezi převodní výškou a převodní hladinou se nazývá '''převodní vrstva'''. Používá se pouze pro přenastavení tlaku, ne pro cestovní let.
 
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu