BMX: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 14 bajtů ,  před 7 lety
(Verze 11109152 uživatele 80.188.36.150 (diskuse) zrušena)
* '''Dirt''' (bikros) - Jezdí se na uměle vytvořených skocích postavený převážně z hlíny. Většina následuje série více skoků postavených převážně za sebou. Kolo určené na dirt se pozná, že je bez pegů, má jenom zadní brzdu a twister, tak aby si jezdec mohl kdykoliv zabrzdit aniž by musel sundávat nohy a mohl víckrát za sebou protočit řídítka.
 
* '''Street''' - Nejznámější kategorie, se kterou se můžeme setkat a zároveň nejvíce se rozvíjející. Jezdí se ve skateparcích na rampách, lavicích, plošinách, zábradlích, apod. Jsou zároveň lidi, kteří nemají ve městě skatepark a nebo dávají přednost jízdy na veřejných prostranstvích jako jsou schody, zábradlí, lavičky a mnohé další překážky, kde záleží jenom na představivosti jezdce. Jezdí se bez brzd nebo jenom se zadní. Pegy se nachází jenomklidně na jednéobou straněstranách záleží podle chutí jezdce, kterou jezdec grinduje.
 
* '''Minirampa''' - Minirampa (účko) má vzhled malého U, kde na každé straně je rádius, takže jezdec může jezdit z jedné strany na druhou. Na závodech se můžeme setkat se dvěma minirampama propojené spinou. Kolo je vybavené stejně jako v případě streetu.
* bunny-hop (na skateboardu ''ollie'') - výskok ze země
* manual - jízda po zadním kole bez šlapání
* nosemanual - jízda po předním kole
* fakie - jízda pozadu
* 180 - otočení kola za jízdy o 180 stupňů, následné odjetí ve fakie
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu