Seznam olympijských medailistů v boxu – váha muší

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tato stránka je seznamem olympijských medailistů v boxu v kategorii muší váhy.

Box
na letních olympijských hrách
Boxing pictogram.svg Olympic rings without rims.svg
Rok Kategorie Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 1904 do 47.6 kg  George Finnegan
Spojené státy americké (USA)
 Miles Burke
Spojené státy americké (USA)
nebyla udělena
1906-1912 nebyl na programu LOH
LOH 1920 do 50.8 kg  Frankie Genaro
Spojené státy americké (USA)
 Anders Petersen
Dánsko (DEN)
 William Cuthbertson
Velká Británie (GBR)
LOH 1924 do 50.8 kg  Fidel LaBarba
Spojené státy americké (USA)
 James McKenzie
Velká Británie (GBR)
 Raymond Fee
Spojené státy americké (USA)
LOH 1928 do 50.8 kg  Antal Kocsis
Maďarsko (HUN)
 Armand Apell
Francie (FRA)
 Carlo Cavagnoli
Itálie (ITA)
LOH 1932 do 50.8 kg  István Énekes
Maďarsko (HUN)
 Francisco Cabañas
Mexiko (MEX)
 Louis Salica
Spojené státy americké (USA)
LOH 1936 do 50.8 kg  Willy Kaiser
Německo (GER)
 Gavino Matta
Itálie (ITA)
 Louis Laurie
Spojené státy americké (USA)
LOH 1948 do 51 kg  Pascual Pérez
Argentina (ARG)
 Spartaco Bandinelli
Itálie (ITA)
 Han Soo-Ann
Jižní Korea (KOR)
LOH 1952 do 51 kg  Nate Brooks
Spojené státy americké (USA)
 Edgar Basel
Německo (GER)
 Anatoli Bulakov
Sovětský svaz (URS)
 Willie Toweel
Jihoafrická republika (RSA)
LOH 1956 do 51 kg  Terence Spinks
Velká Británie (GBR)
 Mircea Dobrescu
Rumunsko (ROU)
 John Caldwell
Irsko (IRL)
 René Libeer
Francie (FRA)
LOH 1960 do 51 kg  Gyula Török
Maďarsko (HUN)
 Sergei Sivko
Sovětský svaz (URS)
 Abdel Moneim El-Guindi
Egypt (EGY)
 Kiyoshi Tanabe
Japonsko (JPN)
LOH 1964 do 51 kg  Fernando Atzori
Itálie (ITA)
 Artur Olech
Polsko (POL)
 Robert Carmody
Spojené státy americké (USA)
 Stanislav Sorokin
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968 od 48 – do 51 kg  Ricardo Delgado
Mexiko (MEX)
 Artur Olech
Polsko (POL)
 Servílio de Oliveira
Brazílie (BRA)
 Leo Rwabwogo
Uganda (UGA)
LOH 1972 od 48 – do 51 kg  Georgi Kostadinov
Bulharsko (BUL)
 Leo Rwabwogo
Uganda (UGA)
 Leszek Blazynski
Polsko (POL)
 Douglas Rodríguez
Kuba (CUB)
LOH 1976 od 48 – do 51 kg  Leo Randolph
Spojené státy americké (USA)
 Ramón Duvalón
Kuba (CUB)
 Leszek Blazynski
Polsko (POL)
 David Torosyan
Sovětský svaz (URS)
LOH 1980 od 48 – do 51 kg  Petar Lesov
Bulharsko (BUL)
 Viktor Miroshnichenko
Sovětský svaz (URS)
 Hugh Russell
Irsko (IRL)
 János Váradi
Maďarsko (HUN)
LOH 1984 od 48 – do 51 kg  Steve McCrory
Spojené státy americké (USA)
 Redzep Redzepovski
Jugoslávie (YUG)
 Ibrahim Bilali
Keňa (KEN)
 Eyüp Can
Turecko (TUR)
LOH 1988 od 48 – do 51 kg  Kim Kwang-Sun
Jižní Korea (KOR)
 Andreas Tews
Německá demokratická republika (GDR)
 Mario González
Mexiko (MEX)
 Timofey Skryabin
Sovětský svaz (URS)
LOH 1992 od 48 – do 51 kg  Choi Chol-Su
Severní Korea (PRK)
 Raúl González
Kuba (CUB)
 Tim Austin
Spojené státy americké (USA)
 István Kovács
Maďarsko (HUN)
LOH 1996 od 48 – do 51 kg  Maikro Romero
Kuba (CUB)
 Bulat Jumadilov
Kazachstán (KAZ)
 Zoltan Lunka
Německo (GER)
 Albert Pakeyev
Rusko (RUS)
LOH 2000 od 48 – do 51 kg  Wijan Ponlid
Thajsko (THA)
 Bulat Jumadilov
Kazachstán (KAZ)
 Wladimir Sidorenko
Ukrajina (UKR)
 Jérôme Thomas
Francie (FRA)
LOH 2004 od 48 – do 51 kg  Yuriorkis Gamboa
Kuba (CUB)
 Jérôme Thomas
Francie (FRA)
 Rustamhodza Rahimov
Německo (GER)
 Fuad Aslanov
Ázerbájdžán (AZE)
LOH 2008 od 48 – do 51 kg  Somjit Jongjohor
Thajsko (THA)
 Andry Laffita
Kuba (CUB)
 Vincenzo Picardi
Itálie (ITA)
 Georgy Balakshin
Rusko (RUS)
LOH 2012 od 49 – do 52 kg  Robeisy Ramírez
Kuba (CUB)
 Nyambayaryn Tögstsogt
Mongolsko (MGL)
 Misha Aloyan
Rusko (RUS)
 Michael Conlan
Irsko (IRL)
LOH 2016 od 49 – do 52 kg  Shakhobidin Zoirov
Uzbekistán (UZB)
 Misha Aloyan
Rusko (RUS)
 Yoel Finol
Venezuela (VEN)
 Hu Jianguan
Čína (CHN)
LOH 2020

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Váha muší[editovat | editovat zdroj]

Rok Kategorie Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
LOH 2012 do 51 kg  Nicola Adamsová
Velká Británie (GBR)
 Ren Cancanová
Čína (CHN)
 Marlen Esparzaová
Spojené státy americké (USA)
 Mary Komová
Indie (IND)
LOH 2016 do 51 kg  Nicola Adamsová
Velká Británie (GBR)
 Sarah Ourahmouneová
Francie (FRA)
 Ren Cancanová
Čína (CHN)
 Ingrit Valenciaová
Kolumbie (COL)
LOH 2020