Sami Wolking

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sami Wolking
Základní informace
Narození15. srpna 1973 (49 let)
Helsinky
Žánryhard rock
Povoláníhudebník
Nástrojebasová kytara a kytara
PodpisPodpis
Webwww.nakedidol.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sami Wolking (* 18. srpna 1973, Espoo) byl druhý baskytarista finské hard rockové/heavy metalové skupiny Lordi. V kapele se spíš známý pod přezdívkou Magnum. V této roli vystupoval v letech 1999-2002.

Magnum, stejně jako každý člen Lordi, měl svoji masku, ve které vystupoval. Jeho maska měla podobu „vraždícího robota“. Reakce na tuto masku byly odlišné, než u ostatních masek jiných členů. Fanoušci tvrdili, že maska není strašidelná, a je málo propracovaná. Tyto názory potvrdil i Mr. Lordi, který masku navrhl.

Magnum odešel ze skupiny roku 2002. V tomto roce Lordi nahráli album Get Heavy a natočili videoklip k písni Would You Love a Monsterman?. V obou věcech účinkuje Magnum, ale autorem alba Get Heavy se strany baskytary je Kalma. Důvodem je, že když Magnum odešel, album už bylo nahrané, ale nestihly se nafotit propagační fotky. Tyto fotky byly později dofoceny s Kalmou. Na první straně bookletu alba je psané: All basses on this album played by Magnum. Protože se Lordi dočkali slávy až po roce 2002, Magnum se nikdy nedočkal v Lordi větší popularity. Navíc nikdy nevystupoval na koncertech.

V současnosti je Magnum členem kapely Naked Idol, ve které hrál, i když byl součástí skupiny Lordi. Skupina Naked Idol je také možný důvod jeho odchodu z Lordi.[zdroj?] Magnum má však stále dobrý vztah s Mr. Lordi, Amen a Kita, se kterými se často setkává.