Sami Keinänen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sami Keinänen
Lordi G.Stealer.jpg
Základní informace
Narození23. listopadu 1973 (47 let)
Rovaniemi
Žánryhard rock a klasický heavy metal
Povoláníhudebník
Nástrojebasová kytara
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sami Keinänen (*1973, Rovaniemi, Finsko) byl prvním basovým kytaristou finské hard rockové/heavy metalové skupiny Lordi. V kapele působil v letech 1996-1999. Fanoušci ho znali a znají pod přezdívkou G-Stealer. Tato přezdívka vznikla skomolením jména basáka Kiss Gena Simmonse

Jelikož je G-Stealer prvním baskytaristou, je také jeden ze zakládajících členů. Kapelu založil s Mr. Lordi a Amen. Roku 1999 se G- Stealer rozhodl, že odejde z kapely (neoficiální informace říká, že odešel kvůli práci v Anglii)[zdroj?]. Toho roku přišel do skupiny Magnum, který nahradil G-Stealera. O necelý rok později přišel do skupiny Kita, který si vzal masku G-Stealera, kterou jen mírně upravil. Přidal k masce vlasy a mírně ji pozměnil v oblasti lopatek kvůli lepší pohyblivosti rukou. Jelikož G-Stealer a Kita měli téměř totožné masky, nejde na starších maskách poznat, kdo z nich na fotce doopravdy je. Maska G-Stealera měla podobu vesmírného vojáka. G-Stealer měl celou dobu působení ve skupině jednu masku, protože trend měnit masky při každém novém albu začal až od roku 2004 (album The Monsterican Dream). Jeho maska byla v historii kapely vyrobena jako první.

Protože se skupině Lordi dostalo větší slávy a pozornosti až po roku 2002, hodně lidí neví o G-Stealerovi, který také nikdy nevystupoval živě.