Rychle a zběsile 5

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rychle a zběsile 5
Původní název Fast Five
Země USA
Jazyk angličtina
Délka 125 min
Žánr Akční / Krimi / Drama / Thriller
Režie Justin Lin
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Elsa Patakyová, Gal Gadot, Ludacris, Michelle Rodriguez
Hudba Brian Tyler
Výroba a distribuce
Premiéra 05.05.2011
Produkční společnosti Original Film
One Race Films
Rozpočet 125 000 000 $
Tržby 626 100 000 $
Předchozí a následující díl
Rychlí a zběsilí Rychle a zběsile 6
Rychle a zběsile 5 na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rychle a zběsile 5 (v anglickém originále Fast Five) je americký akční film ze série Rychle a zběsile. Do kin se tento snímek dostal 5. května 2011. Hlavní hrdinové jsou opět Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O'Conner (Paul Walker) a Domova sestra (Jordana Brewster). Novou hvězdou je The Rock, který hraje agenta Hobbse. Děj filmu se odehrává ihned po konci 4. dílu. Konec filmu je otevřen dalšímu pokračování, neboť se ukáže, že Letty není mrtvá.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Dominic se rozhodne zničit lichváře, který vlastní skoro vše ve městě Rio de Janeiro. Nejdříve zapálí lichvářovy peníze kdesi v jeho podniku a nakonec se rozhodne se svou partou vykrást sejf se 100 000 000 dolarů. Proti těmto zlodějům je nasazen nejlepší agent FBI Hobbs, který ještě nikdy nebyl neúspěšný. Při jedné z mnoha přestřelek Dominic s Brianem zachrání agentu Hobbsovi život, ale zbytek týmu FBI je postřílen. Při přestřelce umírá také Vince. Tímto agent dluží Domovi život a přistupuje na jeho stranu spolu s agentovou tlumočnicí. Když se konečně rozhodnou ukrást sejf, tak použijí obrněné vozidlo na odlákání pozornosti a s dvěma auty (Dodge Charger) vytrhnou sejf ze zdi a ujíždí policistům. Nakonec vše dobře dopadne a všichni utečou i s penězi kdo ví kam.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Rychlí a zběsilí[editovat | editovat zdroj]

Další[editovat | editovat zdroj]