Rychle a zběsile 5

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Rychle a zběsile 5
Původní názevFast Five
Země původuUSA
Jazykangličtina
Délka125 min
ŽánrAkční / Krimi / Drama / Thriller
RežieJustin Lin
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleVin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Elsa Patakyová, Gal Gadotová, Ludacris, Michelle Rodriguez
HudbaBrian Tyler
Výroba a distribuce
Premiéra05.05.2011
Produkční společnostiOriginal Film
One Race Films
Universal Studios
Rozpočet125 000 000 $
Tržby626 100 000 $
Předchozí a následující díl
Rychlí a zběsilí Rychle a zběsile 6
Rychle a zběsile 5 na ČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rychle a zběsile 5 (v anglickém originále Fast Five) je americký akčni film ze série Rychle a zběsile. Do kin se tento snímek dostal 5. května 2011. Hlavní hrdinové jsou opět Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O'Conner (Paul Walker) a Domova sestra (Jordana Brewster). Novou hvězdou je The Rock, který hraje agenta Hobbse. Děj filmu se odehrává ihned po konci 4. dílu. Konec filmu je otevřen dalšímu pokračování, neboť se ukáže, že Letty není mrtvá.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Dominic se rozhodne zničit lichváře, který vlastní skoro vše ve městě Rio de Janeiro. Nejdříve zapálí lichvářovy peníze kdesi v jeho podniku a nakonec se rozhodne se svou partou vykrást sejf se 100 000 000 dolarů. Proti těmto zlodějům je nasazen nejlepší agent DSS Hobbs, který ještě nikdy nebyl neúspěšný. Při jedné z mnoha přestřelek Dominic s Brianem zachrání agentu Hobbsovi život, ale zbytek týmu DSS je postřílen. Při přestřelce umírá také Vince. Tímto agent dluží Domovi život a přistupuje na jeho stranu spolu s agentovou tlumočnicí. Když se konečně rozhodnou ukrást sejf, tak použijí obrněné vozidlo na odlákání pozornosti a s dvěma auty (Dodge Charger) vytrhnou sejf ze zdi a ujíždí policistům. Nakonec vše dobře dopadne a všichni utečou i s penězi kdo ví kam.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Rychlí a zběsilí[editovat | editovat zdroj]

Další[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]