Rostya Gordon-Smith

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Rostya Gordon-Smith
Narození19. června 1949 (73 let)
Havlíčkův Brod
Povoláníobchodnice, podnikatelka, manažerka a tisková mluvčí
Nábož. vyznáníCírkev Ježíše Krista Svatých posledních dnů (od 1976)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Rostya Gordon-Smith (* 19. června 1949 Havlíčkův Brod) je česká podnikatelka.

Život a působení[editovat | editovat zdroj]

V roce 1968 emigrovala bez peněz a bez znalosti jazyka do Anglie. Vystudovala univerzitu, vdala se, porodila a vychovala čtyři děti. Na mateřské dovolené byla 10 let. Kariéru zahájila až ve svých čtyřiceti letech. Přes dvacet let působí v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii.

Působila ve vrcholových pozicích velkých koncernů i mezinárodních podniků. V roce 2001 byla jmenována jednou z 50 vrcholových, světových HR manažerů, v roce 2006 byla zvolena mezi 20 nejvlivnějšími ženami v České republice. Je zakladatelkou konzultační společnosti People Impact a celonárodní soutěže pro nejlepší projekt v HR – „HREA“, HR Excellence Award.

Je spoluautorkou motivační knihy Úspěšně s kůží na trh (Insignis, 2010), publikovala články v časopisech Computer World, HK East European Review, Beautiful British Columbia, Personal, HR Forum a Moje Psychologie.

Je častou mluvčí na mezinárodních konferencích, přednáškách a seminářích. Její nejnovější projekt Minerva 21 oslovuje české ženy s heslem „Čeříme vodu“.

Je praktikující křesťankou a příslušnicí Církve Ježíše Krista posledních dnů.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]