Quirk Books

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Quirk Books
Základní údaje
Datum založení 2002
Adresa sídla Filadelfie, Spojené státy americké
Charakteristika firmy
Mateřská společnost Random House
Majitel Random House
Identifikátory
Oficiální web www.quirkbooks.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Quirk Books je americké nezávislé knižní nakladatelství se sídlem ve Filadelfii.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Quirk Books bylo založeno v roce 2002 Davidem Borgenichtem, spoluautorem série Jak přežít. Quirk Books vydává 25 knih napříč žánry ročně.

Publikace[editovat | editovat zdroj]

V roce 2009 společnost vydala knihu Pýcha a Předsudek a Zombies, která se udržela na žebříčku bestsellerů sestaveném denníkem The New York Times po více než 50 týdnů. Kniha Pýcha a Předsudek a Zombies má v současné době[kdy?] více než jeden milion výtisků a byla přeložena do 25 jazyků. Rozum a Cit a Mořské Příšery je titul navazující na knihu Pýcha a Předsudek a Zombies. Tento titul se podle The New York Times stal bestsellerem v září 2009. 

V roce 2011 se na žebříčku bestsellerů The New York Times držela déle než 60 týdnů kniha Ransoma Riggse Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. V lednu 2014 vydalo nakladatelství pokračování Prázdné město, které bylo následováno třetí knihou série s titulem Knihovna duší v září 2014.

Quirk vydalo bestseller William Shakespeare's Star Wars od Iana Doeschera v roce 2013. Pokračování William Shakespeare’s The Empire Striketh Back Star Wars Part the Fifth bylo vydáno v roce 2014. Třetí kniha, William Shakespeare's The Jedi Doth Return, byla vydána v roce 2014.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Quirk Books na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]