Prince of Persia: Warrior Within

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Prince of Persia: Warrior Within
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft Entertainment
Skladatel Stuart Chatwood
Série Prince of Persia
Engine Jade
Platformy Xbox
PlayStation 2
PlayStation 3
Microsoft Windows
PlayStation Portable
Nintendo GameCube
Datum vydání 30. listopadu 2004
Žánr akční adventura
Módy hra jednoho hráče
Ovládání počítačová klávesnice
Mature 17+ PEGI 16
Webové stránky http://www.princeofpersiagame.com
Data mohou pocházet z datové položky.

Pátým pokračováním počítačové hry Prince of Persia je Prince of Persia: Warrior Within („Princ z Persie: Válečník tělem i duší“ nebo „Princ z Persie: Válečník každým coulem“). Byla vydána v roce 2004 a navazuje na předchozí hru v sérii (Prince of Persia: The Sands of Time).

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Děj hry se odehrává 7 let po událostech Písků času. Přestože princ vrátil Písky i Dýku času na původní místo, porušil časovou přímku. Strážce času Dahaka tím není potěšen a chce prince zabít a z času ho úplně vymazat. Princ se proto rozhodne odcestovat na Ostrov času, pomocí portálů na něm odcestovat do minulosti a zabránit Císařovně času ve stvoření Písků času.

Souboje[editovat | editovat zdroj]

Oproti Pískům času se zde nachází několik novinek. Hlavní z nich jsou bojová komba. Dále se rozrostl počet zbraní ve hře. Kromě několika druhů mečů jsou zde sekery, těžká kladiva, palcáty. Zbraně se nachází buď ve stojanech se zbraněmi nebo také lze zbraň odebrat svému nepříteli.

Fontánky[editovat | editovat zdroj]

Pomocí fontánek může princ nejen doplnit zdraví na maximum, ale také jimi lze uložit aktuální pozici ve hře. Fontánky nejsou ve hře umístěny rovnoměrně, někde jsou daleko od sebe, někde zase blízko.

Alternativní konec[editovat | editovat zdroj]

Hru lze dohrát i alternativním koncem, kdy princ místo s Císařovnou času bojuje s Dahakou. Pro tento alternativní konec musí princ vzít vodní meč, který se nachází v sále přesýpacích hodin po získání všech devíti Life upgrade (zvětšení života). Ty se nachází vždy na nějakém tajném místě.